Kultura i rozrywka

Dzień z Archetti na międzynarodowym festiwalu

Archetti Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna wystąpi w najbliższą niedzielę na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Podczas koncertu w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach nasi kameraliści będą towarzyszyć młodym talentom. Archetti zaprezentuje swój kunszt także w jednej z najsłynniejszych symfonii Mozarta.

Sezon artystyczny 2017/2018 obfituje dla Archetti w rozmaite ciekawe projekty. Zaczęliśmy mocnym akcentem na JAV Music Festival, potem jaworznicki Tydzień Seniora, a teraz mamy przyjemność zaprosić Państwa na nasz koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, który organizowany jest przez Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia.

W niedzielę, 15 października 2017 o godzinie 18.00, w przepięknej sali koncertowej na Akademii Muzycznej w Katowicach będziecie można usłyszeć fantastycznych młodych solistów, którzy swą grą zachwycają nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Najbardziej cieszy jednak, że w pewnym stopniu do ich występu na tym koncercie przyczyniła się również nasza Orkiestra.

Dwa młode wiolinistyczne talenty, które zaprezentują się tego wieczoru na scenie, to laureaci Konkursu Młodego Skrzypka Archetti. Magdalena Biśta wykona dla nas Lato Antonio Vivaldiego, natomiast Kacper Solarz zmierzy się z Koncertem G-dur na skrzypce i orkiestrę Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Na estradzie spotkamy się również ze znakomitym gitarzystą młodego pokolenia, Wojciechem Rysieckim, z którym wspólnie zagramy Concierto de Aranjuez Joaquina Rodrigo.

Oprócz towarzyszenia wspaniałym solistom, nasza orkiestra również będzie miała możliwość zaprezentowania swoich możliwości w jednej z najsłynniejszych symfonii Mozarta – Symfonii C- dur Linzkiej.

Z pewnością będzie to wieczór pełen emocji i pięknej muzyki, serdecznie zapraszamy Państwa 15 października na godzinę 18.00 do Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach, ul. Zacisze 3.

Bezpłatne wejściówki na ten koncert mogą Państwo otrzymać w biurze IPIUM Silesia ul. 3 Maja 31a w Katowicach lub pod numerem telefonu 32 258 90 49 oraz 32 259 84 83. Do zobaczenia!

Dzień z Archetti na międzynarodowym festiwalu
To Top