Bezpieczeństwo

Na gorącym uczynku

Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców włamania do domu jednorodzinnego. 47-letni mieszkaniec Sosnowca i jego 43-letnia żona, wpadli w trakcie pokonywania zabezpieczeń piwnicy i drzwi wejściowych. Pijani trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek wieczorem do oficera dyżurnego jaworznickiej komendy zadzwonił zaniepokojony mężczyzna. Zgłaszający poinformował, że widział na posesji sąsiada dwie, nieznane osoby, po czym usłyszał hałas, jak gdyby ktoś włamywał się do domu. Po chwili na miejsce przyjechał patrol łączony policji i straży miejskiej. Stróże prawa zauważyli dwie osoby, wychodzące z piwnicy przez rozbitą szybę w oknie. Pomimo podjętej próby ucieczki, osoby te zostały zatrzymane i przewiezione do komendy. W czasie przeszukania znaleziono przy nich narzędzia, które wykorzystali do włamania. Na miejsce przyjechał właściciel. Okazało się, że sprawcy nie zdążyli niczego ukraść. Zniszczeniu uległo jedynie okno i drzwi. Wyrządzone szkody wyceniono wstępnie na ponad tysiąc złotych.

Zatrzymani to małżeństwo mieszkające w Sosnowcu. Badanie alkomatem wskazało u każdego z nich po ponad promilu. Policjanci zajmujący się sprawą ustalają, czy 47-letni mężczyzna i jego o cztery lata młodsza żona, nie mają na swoim koncie innych włamań. Pijana para trafiła do policyjnego aresztu.

Dzisiaj oboje usłyszą w jaworznickiej komendzie zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. O ich losie zadecyduje teraz prokurator i sąd.

Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top