Bezpieczeństwo

Mistrzowie w pasach

W poniedziałek do Jaworzna zjadą instruktorzy nauki jazdy z całego kraju, by wziąć udział kolejnej odsłonie kampanii społecznej „Lotos-Mistrzowie w pasach”.

Celem 4. edycji kampanii „Mistrzowie w pasach” realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy z Grupą Lotos jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w pojazdach. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów oraz – w tym roku – do nowej grupy docelowej: instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy.

Organizatorzy kampanii poszukują ambasadorów mody na prawidłowe zapinanie pasów wśród instruktorów nauki jazdy. 23 i 24 października kandydaci zjadą się do Jaworzna na specjalnie organizowane warsztaty doskonalenia zawodowego z Mistrzami w pasach. Podczas spotkań szkoleniowych instruktorzy uczestniczyć będą w warsztatach poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci w samochodzie. W trakcie zajęć zostaną zaprezentowane istotne nowelizacje i interpretacje przepisów dotyczących ruchu drogowego, wybrane statystyki odnoszące się do bezpieczeństwa w tym zakresie. W programie również spotkania z psychologami i metodykami nauczania. Zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne obejmą aspekty z zakresu zarządzania i prowadzenia ośrodka szkoleniowego nauki jazdy a także techniki kierowania pojazdem.

Choć statystyki zapinających pasy w pojazdach z roku na rok wzrastają, kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” ma też na celu przekonać do zmiany postaw jeszcze tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych. – Instruktor nauki jazdy to zarówno ważny mentor dla przyszłego kierowcy, jak i istotny kreator bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wiedza, którą przekazuje adeptom nie może zostać ograniczona jedynie do zasad i przepisów dotyczących prowadzenia pojazdów – przekonują organizatorzy kampanii.

W ciągu roku zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Dotychczas zorganizowano PIT STOP-y – specjalne punkty instruktażowe na stacjach paliw w całej Polsce, a w plenerach spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali. W okresie jesienno-zimowym odbędą się lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria w ramach programu „Bezpiecznie-Chce się żyć!”, występy muzyczne oraz po raz kolejny spotkania z uzdolnioną młodzieżą podczas Festiwalu naukowego E(x)plory.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Najnowsze

To Top