Z miasta

Wymiana kontenerów z problemami

W ubiegłym tygodniu w Jaworznie, w związku ze zmianą firmy odbierającej odpady, rozpoczęła się wymiana kontenerów na śmieci. Niestety nie przebiega ona bezproblemowo a MZNK uprzedziło już o możliwych karach dla konsorcjum.

Przypomnijmy, że w tym roku zmienia się operator, który będzie odbierał śmieci od mieszkańców Jaworzna. Przez lata te usługi świadczyło MPO Sp. z o.o., tym razem przegrało jednak przetarg a górą okazało się konsorcjum firm AVR Sp. z o.o., AVR S.P.S. Mieczysław Jakubowski PW „Miki” i MIKI Recykling Sp. z o.o. W ubiegłym tygodniu ruszyła wymiana pojemników na odpady, w które wyposażone są domy jednorodzinne oraz kontenerów na stanowiskach w dzielnicach z zabudową wielorodzinną. MPO miało odbierać swoje pojemniki, a konsorcjum dostarczyć własne pojemniki. Niestety cała wymiana nie przebiega płynnie a czytelnicy informują nas od kilku dni o problemach. W niektórych dzielnicach MPO zabrało już swoje kontenery, nowe konsorcjum nie dostarczyło jednak nowych a mieszkańcy przez kilka dni nie mieli gdzie składować swoich śmieci w bezpieczny sposób. Przy zabudowie wielorodzinnej chociażby na OTK pojawiły się nowe kontenery na odpady zmieszane, w wielu miejscach brakuje jednak tych przeznaczonych do segregacji. Na dodatek jaworznianie skarżą się, że „nowe” kontenery często są kiepskiej jakości i pozostawiają wiele do życzenia.

Końcem ubiegłego tygodnia Zarząd AVR sp z o.o., które jest liderem zwycięskiego konsorcjum w odpowiedzi na zgłaszane problemy wystosował oświadczenie skierowane do jaworznian. -Zarząd AVR sp z o.o. (…) pragnie poinformować mieszkańców Jaworzna, iż w związku z realizacją kontraktu (…), rozpoczął wymianę pojemników służących do gromadzenia odpadów. Z uwagi jednak na fakt, iż poprzedni operator usługi nie zdecydował się ich wydzierżawić lub sprzedać, Konsorcjum zmuszone zostało do całkowitej ich wymiany i podstawienia nowych w miejsce usuwanych. Okoliczność ta może spowodować w pierwszej fazie realizacji usługi pewne niedogodności po stronie mieszkańców za co Wykonawca przeprasza, prosząc jednocześnie Państwa o wyrozumiałość – czytamy w oświadczeniu. Władze konsorcjum informowały wówczas, że wymiana pojemników w zabudowie wielorodzinnej ma zakończyć się do 22.10, zaś zabudowie jednorodzinnej odbywać się będzie sukcesywnie.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który w Jaworznie zajmuje się m.in. kwestią śmieci, odbierał od mieszkańców wiele skarg i w poniedziałek wystosował stosowne pismo skierowane do konsorcjum. MZNK zawiadamia w nim, że jeśli w dniu dzisiejszym (23.10) nie zostaną dostarczone pojemniki, które miały trafić do mieszkańców w ubiegłym tygodniu, to konsorcjum będzie musiało zapłacić kary za każdy dzień zwłoki. –Pojemniki, w które zgodnie z harmonogramem mają być wyposażeni mieszkańcy w tym tygodniu, należy dostarczyć najpóźniej dwa dni po odbiorze odpadów. Przekroczenie tego terminu również spowoduje naliczenie kary – informuje MZNK.

Najnowsze

To Top