Z miasta

Darmowe autobusy na Wszystkich Świętych

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy we Wszystkich Świętych będą nawiedzali groby bliskich. W tym dniu przejazdy autobusami PKM będą bezpłatne a jaworznicki przewoźnik uruchomi też dodatkowe kursy w okolice cmentarzy.

Okolice 1 listopada to zwykle okres wzmożonego ruchu samochodowego. Drogi i parkingi w pobliżu cmentarzy pękają w szwach a jazda staje się trudna. Dobrą alternatywą w te dni jest korzystanie z komunikacji miejskiej. PKM Jaworzno w ostatnich latach stara się ułatwić dojazdy na cmentarze i proponuje bezpłatne przejazdy a także specjalne dodatkowe kursy autobusów. – Serdecznie zachęcamy mieszkańców do pozostawienia własnych samochodów i wybrania podróży komunikacją miejską. Mniejsza liczba pojazdów indywidualnych na drogach zdecydowanie usprawni dojazd do cmentarzy – mówi Maciej Zaremba z PKM Jaworzno.

Od poniedziałku 30 października do czwartku 2 listopada uruchomiona zostanie okolicznościowa linia 382, która kursować będzie na trasie z Łubowca przez Osiedle Stałe, Podłęże i Centrum w kierunku Wilkoszyna. Dodatkowo we Wszystkich Świętych specjalne rozkłady jazdy obowiązywać będą na liniach 307, 312 i 314 a z Łubowca kursować będą dwie dodatkowe linie okolicznościowe – 380 w kierunku Wilkoszyna i 381 na Szczakową.

Wszystkie szczegóły zmian znaleźć można na stronach internetowych PKM Jaworzno.

Także Miejski Zarząd Dróg i Mostów przygotowuje się na dzień Wszystkich Świętych. Od kilku dni prowadzone są już prace organizacyjne i porządkowe mające przygotować infrastrukturę do wzmożonego ruchu. MZDiM przypomina, że 1 listopada zmieni się organizacja ruchu na Podwalu. Ulica Paderewskiego będzie jednokierunkowa a ruch odbywać się tam będzie w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej. Z kolei na Wilkoszynie otarty będzie dodatkowo wjazd na parking przy budynku administracji na cmentarzu.

Najnowsze

To Top