Sport i rekreacja

Szachowe zmagania

W najbliższych dniach jaworznickich szachistów czeka sporo okazji do zmierzenia się z najlepszymi. Już w piątek rozgrywane będzie Grand Prix Jaworzna 4 listopada zaś odbędzie się tradycyjny turniej z okazji Święta Niepodległości.

Szachowe Grand Prix Jaworzna powoli wkracza w decydującą fazę. W piątek na Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywane będą już przedostatnie ósme zawody z cyklu. Po siedmiu turniejach stawce przewodzi Jacek Stachańczyk a na kolejnych miejscach podium znajduje się Karol Pinkas i Jolanta Guzik. Różnice w czołówce są jednak na tyle nieduże, że w ostatnich dwóch turniejach wszystko jeszcze może się zdarzyć. Zawody rozgrywane są systemem szwajcarskim, tym razem tempem 3+2 na dystansie 9 rund. W Grand Prix Jaworzna mogą brać udział wszyscy chętni – zapisy na sali gry pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. Nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich turniejach, do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Sam udział w zawodach jest bezpłatny. Obok klasyfikacji Open prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Początek piątkowych zmagań jak zwykle o 16:30 na sali szachowej MCKiS na Hali Widowiskowo-Sportowej. Warto dołączyć nawet na takim późnym etapie i spróbować swoich sił w starciu z czołówką jaworznickich szachistów.

To jednak jeszcze nie koniec dobrych informacji dla miłośników szachów z Jaworzna. Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w sobotę 4 listopada organizuje Turniej Szachowy P-10 z okazji Święta Niepodległości o Puchar Władysława Winiarczyka. Pan Władysław jest jednym z najbardziej zasłużonych szachistów w Jaworznie a przez długie lata był opiekunem i kierownikiem sekcji szachowej MCKiS Jaworzno. Zawody o puchar jego imienia nabrały już renomy i przyciągają wielu znakomitych szachistów.

Zgłoszenia do turnieju potrwają jeszcze do 2 listopada. Zapisać należy się na stronie www.chessarbiter.com, potwierdzenie zgłoszenia i wpłata wpisowego na sali gry w dniu zawodów w hali sportowej od godz. 8.30 do godz. 9.30. Wpisowe wynosi: juniorzy do lat 18 – 10 złotych, pozostali zawodnicy – 20 złotych. Z opłaty wpisowej zwolnieni są wszyscy zawodnicy MCKiS Jaworzno oraz mieszkańcy naszego miasta. Zawodnicy, którzy nie dokonają zgłoszenia w terminie wpłacają wpisowe droższe o 10 złotych i mogą grać od II rundy. Tym razem zawodnicy grać będą w tempie 10 minut dla zawodnika, turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 9-11 rund w dwóch grupach wiekowych: grupa A – OPEN, grupa B – juniorzy do lat 12 (w przypadku mniejszej liczby zawodników grupy zostaną połączone). Zawody odbywać się będą 4 listopada od godziny 10:00 w Hali MCKiS na Osiedlu Stałym przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Najnowsze

To Top