Kultura i rozrywka

Słowiańskie brzmienia w Teatrze Sztuk

W sobotę 28 października ukaże się pierwsza EP-ka jaworznickiego zespołu Zdrawica. Z tej okazji w Teatrze Sztuk odbędzie się okolicznościowy koncert.

Korzenie Zdrawicy sięgają jeszcze 2010 roku. Z czasem do zespołu dołączali kolejni wykonawcy i wykrystalizował się specyficzny styl będący połączeniem rockowych brzmień z elementami folku. – Tematyka utworów dotyczy w szczególności Mitologii Słowian, ich zwyczajów i wierzeń. Stąd również wzięła się nazwa zespołu, która nawiązuje do starosłowiańskiego rytuału. Inspirują nas także motywy natury i jej znaczenie w życiu człowieka – opowiadają członkowie zespołu.

Zdrawica gra w składzie: Martyna Pilch (wokal), Magdalena Kozub (gitara elektryczna), Kamil Nych (gitara basowa), Marcin Jania (perkusja), Martyna Golińska (flet poprzeczny) i Joanna Piątek (klawisze). W sobotę ukazuje się pierwsza EP-ka a zespół zagra w Teatrze Sztuk swój premierowy koncert. -Zagramy wszystkie utwory, które znalazły się na EPce „Rok”, ale nie zabraknie również starszych piosenek. Każdy z Was będzie mógł tego dnia zaopatrzyć się w egzemplarz naszej płyty – zapraszają członkowie zespołu.

Początek koncertu w sobotę 28 października o godzinie 19:00. Bilety w cenie 10 zł.

Najnowsze

To Top