Z miasta

Przygotowania do 1 listopada

MZDiM jest w trakcie przygotowań do dnia Wszystkich Świętych. Oprócz prac porządkowo – naprawczych, MZDiM podjął także działania, mające ułatwić Mieszkańcom dotarcie do cmentarzy – jak co roku zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Paderewskiego – 1 listopada ruch odbywać się tam będzie w jednym kierunku – od ul. Broniewskiego do ul. Grunwaldzkiej.

Pracownicy MZDiM sprawdzają, uzupełniają i poprawiają oznakowanie w rejonie cmentarzy, przycinają gałęzie, które zasłaniają znaki drogowe, usuwane są śmieci z pasów drogowych. Trwają także prace związane z koszeniem, grabieniem i liści i zamiataniem nie tylko na drogach, ale także na parkingach i ciągach pieszych.

Naprawiana jest również infrastruktura drogowa – usuwane są ubytki w jezdniach, naprawiane są najbardziej zniszczone fragmenty jezdni zlokalizowanych przy cmentarzach.

Jak co roku 1 listopada, zgodnie z obowiązującą taryfą i zarządzeniem podpisanym już trzy lata temu przez Prezydenta Miasta, podróżowanie autobusami będzie całkowicie bezpłatne. O wszelkich zmianach w komunikacji zbiorowej przeczytać można tutaj.

Najnowsze

To Top