Z miasta

W Ciężkowicach poświęcą odrestaurowany sztandar

Już w najbliższą niedzielę, 29 października o godz. 11, w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Ciężkowicach odbędzie się uroczystość poświęcenia sztandaru OSP Ciężkowice. Kilkuset mieszkańców dzielnicy przekazało datki na renowację chorągwi, która ma już 60 lat.

Publiczna kwesta w Ciężkowicach, której celem było zebranie środków na renowację sztandaru odbyła się w kwietniu bieżącego roku. Prowadzili ją strażacy OSP Ciężkowice ze wsparciem Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Ciężkowic. Kilkuset mieszkańców dzielnicy bez wahania przekazało datki, aby sztandar jednostki strażackiej odzyskał swa dawną świetność.

Postąpili podobnie jak ich ojcowie i dziadkowie, którzy przed 60 laty ufundowali kościelny sztandar dla OSP Ciężkowice. Nazwiska fundatorów po dziś dzień znajdują się na grawerach ozdabiających drzewiec chorągwi.

W latach tuż po ponurym okresie bierutowskiego terroru, ufundowanie sztandaru z wizerunkiem Matki Bożej (patronki ciężkowickiej parafii) wymagało sporej odwagi i stanowiło dowód autentycznego przywiązania do tradycyjnych wartości.

Ten historyczny sztandar powrócił już do Ciężkowic po dokonaniu zabiegów renowacyjnych. W najbliższą niedzielę (29 października) zostanie on uroczyście poświęcony w ciężkowickim kościele. Po mszy św. uroczystości przeniosą się do Szkoły Podstawowej nr 18, gdzie na gości czekać będą występy artystyczne oraz poczęstunek.

Najnowsze

To Top