Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Policjanci przejęli 11 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia w jednym z jaworznickich mieszkań. Zatrzymany 65-latek urządził w domu niewielką pokątną mieszalnię i rozlewnię spirytusu. Gdyby chociaż sam go produkował, stosując historyczną recepturę związaną z rocznicą bitwy pod Grunwaldem – mógłby przynajmniej bronić się argumentem, że jego okowita jest produktem regionalnym, dowodem przywiązania do staropolskiej tradycji i hołdem dla rycerstwa.

Poniedziałek, 23 października
W nocy dyżurny policji został powiadomiony o pożarze samochodu dostawczego w rejonie parkingu przy ulicy Gagarina. Zajmujący się tą sprawą policjanci nie wykluczają celowego podpalenia. 25-letnia właścicielka pojazdu straty oszacowała na 7 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Wtorek, 24 października
Kilka minut po godzinie 19-tej policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Jaworznickiej 23-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad 8 gramów marihuany. Sprawca trafił do aresztu, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Środa, 25 października
Przed południem na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu bmw. W czasie sprawdzania dokumentów okazało się, iż 22-letni kierowca posiada na sowim koncie sądowy zakaz kierowania pojazdami. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 65-letniego mieszkańca Jaworzna, który w swoim mieszkaniu nielegalnie produkował alkohol. Mężczyzna rozlewał odpowiednio alkohol do butelek, a następnie go sprzedawał. Śledczy zabezpieczyli ponad 11 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

Czwartek, 26 października
Do komendy policji zgłosiła się 19-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego, że za pośrednictwem portalu internetowego „sprzedajemy.pl”, zakupiła od osoby podającej się za Aleksandrę P. samochód bmw. Na poczet transakcji zgłaszająca wpłaciła na wskazane konto 400 złotych, po czym kontakt ze sprzedającą się urwał. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 27 października
Zgłosił 29-letni mieszkaniec Mysłowic, że nieznany sprawca uszkodził lewe lusterko w zaparkowanym przy ulicy Grunwaldzkiej samochodzie volvo. Pokrzywdzony straty oszacował na 700 złotych. Sprawę wyjaśnia policja.

Sobota, 28 października
Kilka minut po północy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Zamościa, który na ulicy Jana Pawła kierował samochodem peugeot w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wskazało kierowcy 3 promile. Ponadto, policjanci ustalili w systemach informatycznych, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top