Z miasta

Festyn Sąsiedzki w Szkole Podstawowej nr 7

Do takiej szkoły aż chce się przychodzić! Tak mogą powiedzieć wszyscy, którzy w sobotę, 7 października uczestniczyli w środowiskowym Festynie Sąsiedzkim „Żyj zdrowo i bezpiecznie w dobrym sąsiedztwie” organizowanym przez Stowarzyszenie Niezależni Jaworzno przy współpracy z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

To właśnie w „Siódemce” zorganizowano spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą i szkoleniowcem w zakresie zdrowego żywienia. Można było uzyskać fachową wiedzę w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy typu I oraz schorzeń kręgosłupa. Dzieci i dorośli mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej, zajrzeć do samochodu pancernego. Dla najmłodszych przewidziany był konkurs o bezpieczeństwie. Swoje stanowisko mieli też przedstawiciele Fundacji DKMS. Tam można było przyłączyć się do grona Dawców Komórek Macierzystych.

Chętni mogli uczestniczyć w kręceniu figurek z balonów, malowaniu twarzy, poprosić o wykonanie zmywalnego tatuażu. Dla młodszych przygotowany został dmuchany zamek. Ci, którzy mają niespokojną duszę artysty, mogli dać wyraz swojej ekspresji w czasie warsztatów rękodzielniczych lub malowania złomowanego samochodu. Najbardziej aktywni fizycznie mieli okazję uczestniczyć w rozgrywkach piłki nożnej czy przekonać się, na czym polega boccia.

Głodni kultury słuchali koncertujących podopiecznych Fabryki Talentów, a smakosze mieli do wyboru popcorn, domowe ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, a nawet kiełbaskę z grilla. Jeśli zaś ktoś chciał się przekonać, na czym polegają lekcje matematyki czy języka angielskiego prowadzone metodą Helen Doron, też mógł to zrobić w „Siódemce”.Wszyscy podziwiali też świetne wyszkolenie owczarków niemieckich przygotowanych przez Szachty Libiąskie. Na koniec Festynu na dzieci i młodzież czekała prawdziwa niespodzianka: DJ Martin zaprosił wszystkich na tańce w szkolnej sali dyskotekowej.

Na nudę na pewno nikt nie narzekał. 7 października zapisze się w historii naszej szkoły jako niezwykły dzień, o którym warto pamiętać. Na ten czas wszyscy mogli wyjść ze swoich ról: nie było nauczycieli, uczniów, rodziców – wszyscy staliśmy się jedną społecznością, którą łączą podobne sprawy. I oby to, co nas łączy, scaliło nas na długie, długie lata.

A Rodzicom i Stowarzyszeniu oraz wszystkim Gościom składamy serdeczne podziękowania, bo to dzięki Nim nasza szkoła stała się wszystkim jeszcze bliższa. Z niecierpliwością wszyscy czekamy na powtórkę!

Najnowsze

To Top