Sport i rekreacja

Gala bokserska już w sobotę

Prawdziwa gratka czeka w najbliższy weekend na wszystkich fanów pięściarstwa. Jawor Team na Hali Widowiskowo-Sportowej zmierzy się z reprezentacją Podkarpacia.

Rozgrywane regularnie mecze bokserskie stały się już tradycją w naszym mieście i zwykle cieszą się sporym zainteresowaniem kibiców. Jawor Team po starciach z ekipami zza granicy, tym razem podejmować będzie reprezentację Podkarpacia. W ekipie gospodarzy w sobotę nie zabraknie doświadczonych zawodników. Na ringu pojawią się medalistki Pucharu Polski Juniorek w Grudziądzu – złota Klaudia Simsak i brązowa Julia Kiermasz. Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w Nowej Dębie – złoty Dominik Harwankowski oraz srebrny Bartek Przybyła. Wielu kibiców czeka na pojedynek Dominika Harwankowskiego, czterokrotnego reprezentanta Polski, który ostatnio reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Turcji. Na ringu pokaże się także ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Szymon Łapa Wśród seniorów zapowiadają się ciekawe pojedynki w kategoriach do 81 kg i do 91 kg.

Jako walkę wieczoru organizatorzy reklamują dość nietypowo pojedynek kobiecy – Klaudii Simsak z Beatą Kałuża. Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą w finale Pucharu Polski Juniorek w kategorii 54 kg. W Grudziądzu po dramatycznej walce na punkty 3:2 wygrała Klaudia Simsak, kto tym razem będzie w lepszej dyspozycji okaże się dopiero w sobotni wieczór.

W sumie zaplanowano 11 pojedynków. Początek gali w sobotę o godzinie 17:00. Przed walkami w o godzinie 14:00 w Galerii Galena odbędzie się oficjalne ważenie zawodników. Bilety na galę w cenie 8 zł oraz ulgowe dla młodzieży szkolnej – 4 zł do nabycia przed galą w kasach na hali. Dla posiadaczy Jaworznickiej Karty Rodzin Wielodzietnych – 50% zniżki. Impreza odbywać się będzie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Najnowsze

To Top