Bezpieczeństwo

Zwęglone zwłoki przy Świstackiego

We wtorek przy ulicy Świstackiego doszło do pożaru opuszczonego samochodu. W pojeździe służby znalazły zwęglone ludzkie zwłoki.

-We wtorek około godziny 10:20 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Świstackiego doszło do pożaru samochodu – mówi starszy aspirant Michał Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Straż pożarna na miejscu zastała płonącego busa Mercedes Sprinter. Niesprawny od dawna pojazd od kilku lat stał na opuszczonej posesji. W środku pojazdu znaleziono zwęglone zwłoki, natomiast w jego pobliżu drugiego poszkodowanego. 42-letni mężczyzna, mieszkaniec Olkusza, został przetransportowany do szpitala. Ofiarą śmiertelną miał być jego kolega, który nie zdołał uciec z płonącego pojazdu.

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ale nieoficjalnie mówi się o tym, że mężczyźni mieszkali w samochodzie a do zapłonu doszło od urządzenia, którym się dogrzewali. Taki scenariusz weryfikuje biegły z zakresu pożarnictwa. Okoliczni mieszkańcy potwierdzają, że na opuszczonej posesji często pojawiali się bezdomni. Tożsamość ofiary ustala jaworznicka policja. Ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji. W akcji wzięły udział cztery zastępy Straży Pożarnej, w sumie jedenastu ratowników.

Foto: Jaworzno PLFotografia Ratownicza Bartłomiej Lesiak

Najnowsze

To Top