Z miasta

Drogowcy gotowi na zimę

Często przy przy pierwszych zimowych opadach gdy służby nie radzą sobie z pierwszym śniegiem, zwykło się żartować o tym jak to zima zaskoczyła drogowców. W Jaworznie tymczasem jest odwrotnie – śniegu na szczęście jeszcze nie ma, ale „Akcja Zima” od kilkunastu dni trwa w najlepsze.

Już w połowie października gdy babie lato panoszyło się w mieście ruszyła tegoroczna odsłona zimowej akcji na drogach. W lecie rozstrzygnięto przetarg na odśnieżania miasta a ten nie przyniósł większych zmian. Podobnie jak w minionych latach zwycięsko z przetargu wyszły dwie firmy – Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania z Jaworzna i ZUKTZ „Jacek Wieczorek” z Bytomia i to one zajmą się zimowym utrzymaniem dróg i ciągów pieszych. Tak jak przed rokiem miasto podzielone jest na dwa rejony, których granica przebiega ulicami: Batorego, Szczakowską, Grunwaldzką, Jana Pawła II (Trasa Śródmiejska) i Krakowską. Każdy rejon będzie obsługiwać inna firma a nadzór merytoryczny nad Akcją Zima z ramienia MZDiM prowadzi Dział Transportu i Infrastruktury. Warto pamiętać, że zimowe utrzymanie miasta to nie tylko odśnieżanie, czy usuwanie oblodzeń na drogach i chodnikach, ale również czyszczenie – zamiatanie dróg i chodników, opróżnianie koszy ulicznych i przystankowych oraz utrzymanie przystanków komunikacji miejskiej.

Podział miasta na rejony:

  • Rejon nr 1: Szczakowa, Pieczyska, Dobra, Ciężkowice, Wilkoszyn, Jeziorki, Cezarówka Górna, Koźmin, Cezarówka Dolna, Podwale, Gigant, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna – obsługuje MPO Sp. z o. o.

  • Rejon nr 2: Długoszyn, Niedzieliska, Oś. Stałe, Łubowiec, Dąbrowa Narodowa, Oś. Awaryjne, Wysoki Brzeg, Podłęże, Stara Huta, Jeleń, ½ Centrum, ½ Bory, ½ Byczyna – obsługuje ZUKTZ Jacek Wieczorek.

Dodatkowo osobną strefę stanowi rynek, za którego utrzymanie odpowiada firma PHU WALKO, przy wsparciu sił własnych MZDiM.

Kontakty do wykonawców:

  • Rejon 1:

MPO Sp. z o.o. z Jaworzna

tel. 667 632 632

tel. 32 617 72 68

e-mail: dyspozytor_jaworzno@grupa-eneris.pl

  • Rejon 2:

ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia

tel. 501 269 163

e-mail: azjaworzno@poczta.fm

Foto: MZDiM Jaworzno

Najnowsze

To Top