Bezpieczeństwo

Bezpłatne przeglądy w Cargo

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów CARGO zaprasza na bezpłatne badania stanu i prawidłowości ustawienia świateł oraz sprawności zawieszenia w pojazdach.

Jesień i zima to najtrudniejszy czas dla samochodu. Kiepskie warunki atmosferyczne mogą negatywnie wpływać na jego stan techniczny. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że niesprawny pojazd stanowi zagrożenie na drodze. Dlatego przed zimą warto sprawdzić swój samochód. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów CARGO już po raz kolejny zaprasza na bezpłatne przeglądy świateł i zawieszenia.

W okresie jesienno-zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Wcześnie zapadający zmierzch, częste opady atmosferyczne to czas, w którym oświetlenie drogi niewątpliwie wpływa na bezpieczeństwo. Dotyczy to właściwego ustawienia świateł oraz natężenia emitowanego światła. Niedomagania w tym zakresie mogą prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważne jest badanie wszystkich trzech elementów – żarówek, lamp i ustawienia świateł.

Przy okazji badania oświetlenia, diagności Cargo dokonają też oględzin zawieszenia aucie. W każdym pojeździe sprawdzona zostanie jakość i stan osi, kół, zwrotnic, łożysk, wahaczy, drążków kierowniczych, resorów, sprężyn oraz amortyzatorów.

Kolejna odsłona akcji bezpłatnych przeglądów prowadzona będzie przez dwa najbliższe weekendy – 17-18 listopada oraz 24-25 listopada. Diagności czekać będą na Wasze samochody w piątki od 7.00 do 20.00 oraz w soboty od 7.00 do 14.00.

Warto jeszcze dodać, że wśród osób, które wezmą udział w akcji i wypełnią kupon rozlosowane zostanie zaproszenie na szkolenie z doskonalenia techniki jazdy w Grupie CARGO. Warto więc sprawdzić swój samochód i przy okazji powalczyć o cenne szkolenie.

Najnowsze

To Top