Kultura i rozrywka

Mike Parker’s Trio Theory wystąpią w Jaworznie

Znakomite trio jazzowe znowu koncertuje w Polsce. Mike Parker’s Trio Theory w listopadzie i w grudniu będzie można usłyszeć w kilkunastu klubach, ale już 19 listopada odwiedzą Jaworzno.

Podczas aktualnej trasy koncertowej usłyszymy przede wszystkim utwory z ostatniej płyty Alive Out There. To fantastyczne kompozycje, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i wielbicieli jazzu. To nie przypadek, że koncerty Mike Parker’s Trio Theory przedłużają się a publiczność nie chętnie godzi się na ostatni utwór. To oryginalne i nieprzewidywalne trio. Wystarczy przyjść na koncert, aby się o tym przekonać. Muzycy na początku listopada wystąpili podczas Transylvania Jazz Festival, gdzie zostali bardzo entuzjastycznie przyjęci.

Trio tworzy trzech muzyków: kontrabasista Mike Parker, perkusista Frank Parker i saksofonista Sławek Pezda. Mike Parker na dobre związał się z muzyką w wieku 17 lat już wtedy grając w nowojorskich klubach. Po bardzo dobrym przyjęciu przyszły wygrane na międzynarodowych konkursach. Obecnie to doceniony kompozytor i kontrabasista. Pochodzący z Chicago Frank Parker występował na najlepszych światowych estradach z takimi artystami jak Freddie Hubbard, czy Joe Lovano. Towarzyszy również takim muzykom jak Michał Urbaniak, czy Marcin Pospieszalski. Był dwukrotnie nominowany do nagród Grammy. Sławek Pezda to absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ten utalentowany polski saksofonista jest laureatem konkursów Art Of Improvisation, czy Baszta Jazz Festival. Uznawany za jednego z najbardziej uzdolnionych i ekscytujących saksofonistów w Europie.

W Jaworznie Mike Parker’s Trio Theory wystąpi w niedzielę 19 listopada w Jazz Clubie Muzeum. Początek koncertu o godzinie 20:00.

Najnowsze

To Top