Kultura i rozrywka

Jedyny taki koncert. Ballady dla Elli zaśpiewa Ewa Uryga

Polska Królowa Gospel – Ewa Uryga – da przed jaworznicką publicznością jedyny w regionie, wyjątkowy koncert. W towarzystwie „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna oraz New York Jazz Collective utytułowana wokalistka zaśpiewa w hołdzie Elli Fitzgerald w 100. rocznicę urodzin Królowej Jazzu.

Już za tydzień – 26 listopada (niedziela) – ze sceny Młodzieżowego Domu Kultury na Osiedlu Stałym usłyszymy Ewę Urygę – jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych i gospel. W ciągu swej kariery zapracowała sobie na w pełni zasłużony przydomek Polskiej Królowej Gospel.

Gwiazda wystąpi w towarzystwie New York Jazz Collective oraz muzyków „Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna.

Wieczór ten będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na niezwykłe aranżacje utworów z gatunku jazzu, soulu i gospel, gdzie jazzowe trio wsparte zostanie akompaniamentem orkiestry kameralnej.

Będzie to wieczór wyjątkowy, gdyż Ewa Uryga odda muzyczny hołd jednej z największych wokalistek jazzowych wszech czasów – Elli Fitzgerald. Zbiega się to z obchodzoną w tym roku 100. rocznicą urodzin Królowej Jazzu.

W bieżącym roku mija również 19 lat od wydania przez Ewę Urygę albumu „Ballads for Ella”, na którym zaproponowała swoje wersje utworów znanych z wykonań Elli Fitzgerald.

Zapraszamy wszystkich miłośników jazzu w jego wokalnej odsłonie, miłośników Elli Fitzgerald, fanów wokalnego talentu Ewy Urygi oraz tych, którzy po prostu cenią dobrą muzykę na żywo w najlepszym wykonaniu.

Koncert Ewy Urygi z „Archetti” i New York Jazz Collective odbędzie się 26 listopada o godz. 18 w MDK w Jaworznie.

Bilety w przedsprzedaży dostępne są w siedzibie „Archetti” (ul. Wiosny Ludów 1, Jeleń) oraz w przedsprzedaży internetowej w cenie 30 zł. Sprzedaż będzie również prowadzona na godzinę przed występem w MDK w cenie 40 zł.

Najnowsze

To Top