Z miasta

Święty Mikołaj odwiedzi Jaworzno

Już 2 grudnia na rynku rusza tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Tego dnia jaworznickie dzieci odwiedzi także specjalny gość – święty Mikołaj.

Świąteczne jarmarki w Jaworznie stały się już prawdziwą tradycją i wielu mieszkańców czeka by podczas nich zakupić unikalne i oryginalne ozdoby. W tym roku Jarmark przybierze zupełnie nową formułę i potrwa dłużej niż zwykle a towarzyszyć mu będą liczne okolicznościowe imprezy.

Na inaugurację Jarmarku, 2 grudnia o godzinie 16:00 na rynek przybędzie także gość z dalekiej Laponii. Święty Mikołaj – bo o nim oczywiście mowa – spotka się z dziećmi, przynosząc do miasta świąteczną atmosferę. Na wszystkich przybyłych czekać będzie sporo atrakcji. Impreza rozpocznie się od barwnej parady z udziałem Renifera Rudolfa i elfów. Swoje umiejętności na scenie zaprezentują jaworznickie przedszkolaki wsparte przez podopiecznych Fabryki Talentów. Podobnie jak w minionych latach dla dzieci nie zabraknie słodyczy i gorącej czekolady. Po płycie rynku spacerować będą liczni pomocnicy Mikołaja w świątecznych strojach, pojawi się też mikołajkowy FOTOpunkt w specyficznej zimowej scenerii. Tego dnia na jaworznickiej choince rozbłysną po raz pierwszy w tym roku światełka co dopełni świąteczną atmosferę. Zapowiada się wyjątkowo sympatyczna impreza i raczej każdy – niezależnie od wieku – powinien dobrze się bawić.

Najnowsze

To Top