Kultura i rozrywka

„Dziadek do orzechów” w MDK-u

Miłośnicy baletu w Jaworznie niezbyt często mają okazję oglądać popisy światowej klasy baletmistrzów. Już w najbliższą niedzielę miłośnicy prawdziwej sztuki będą mogli przeżyć prawdziwą ucztę. W Młodzieżowym Domu Kultury z legendarnym „Dziadkiem do orzechów” wystąpi Royal Lviv Ballet.

„Dziadek do orzechów” to jedna z najpiękniejszych muzycznych opowieści, która już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Spektakl ten poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego sprawia, że powracamy do dzieciństwa, marzeń, magii…wprowadza nas w świąteczny nastrój. Swoją interpretację tego wspaniałego dzieła na scenie w Młodzieżowym Domu Kultury zaprezentują artyści Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej

Spektakl to podróż do krainy marzeń dla każdego widza. Mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu.. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu.

Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką jednego z najwybitniejszych kompozytorów – Piotra Czajkowskiego, wprowadzą każdego widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Spektakl w 2 aktach i 4 odsłonach. Czas trwania spektaklu to 2 godziny podczas których na scenie zaprezentuje się 40 tancerzy.

Bilety w cenie 70 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy) do nabycia przez internet na www.kupbilecik.pl lub pod numerem telefonu 790 517 791. Całe wydarzenie honorowym patronatem objął prezydent miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Najnowsze

To Top