Z miasta

Tradycyjna wigilia w Muzeum

Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza po raz kolejny na wspólną wieczerzę wigilijną.

Jaworznickie muzeum przed dwoma laty postanowiło odświeżyć tradycje, które czasami odchodzą w zapomnienie i w swoich murach zorganizowało prawdziwą jaworznicką Wigilię Bożego Narodzenia. Cała impreza okazała się sporym sukcesem i wzbudziła zainteresowanie mieszkańców, dlatego od tego czasu muzealnicy regularnie organizują wigilijne wieczory.

W tym roku niezwykła wigilia odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18:00. Podczas niej można będzie spróbować tradycyjnych potraw podawanych niegdyś na jaworznickich wigilijnych stołach oraz wspólnie śpiewać dawne kolędy. Całość uroczystego spotkania dopełni łamanie się opłatkiem – symbolem zgody i braterstwa. Wieczór będzie przypomnieniem naszych regionalnych tradycji i dawnych wierzeń ludowych.

Ze względu na duże zainteresowanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu +48 (32) 6181 950. Bilet wstępu na muzealną wigilię kosztuje 30 zł.

Całe wydarzenie organizowane jest przez Muzeum Miasta Jaworzna w ramach „Spotkań z Kulturą Ludową” i przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”.

Najnowsze

To Top