Kultura i rozrywka

Kraków Street Band zagra w Jazz Clubie

W niedzielę w Jaworznie po raz kolejny wystąpią finaliści programu Must Be The Music i półfinaliści tegorocznej edycji Mam Talent – Kraków Street Band.

Dla muzyków z Kraków Street Band uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem.

Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. W 2014 roku w miesiąc dzięki kampania crowdfundingowej zdobyli środki na debiutancką płytę. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.

W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi gośćmi z Krakowskiego muzycznego światka. Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą, która oparta będzie głównie na autorskim materiale.

Niemal równo przed rokiem Kraków Street Band koncertował w Jazz Clubie i teraz znów powraca by zagrać dla jaworznickiej publiczności. Początek koncertu w niedzielę 3 grudnia o godzinie 19:30.

Najnowsze

To Top