Sport i rekreacja

Mikołajowy Bieg po raz trzeci

Harcerski Klub Podróżnika TEAM zaprasza do udziału w III edycji jaworznickiego Biegu Mikołajowego!

Już w niedzielę w jaworznickiej Geosferze po raz kolejny swoich sił spróbować będą mogli wszyscy miłośnicy biegania. Organizatorzy biegu przygotowali dla zawodników dwie trasy – o dystansie 5 i 10 km, które będą przebiegały szlakami turystycznymi oraz drogami polnymi i leśnymi w okolicach kamieniołomu Sodowa Góra. Uczestnicy biegu w tym roku wspierać będą podopiecznych Domu Dziecka w Jaworznie. Dodatkowo na trasę mogą też ruszyć wszyscy uprawiajacy Nordic Walking a dla najmłodszych uczestników przygotowano strefę zabaw w GEOsferze.

Tym razem biegaczy podzielono na 3 kategorie wiekowe – osobno dla kobiet i mężczyzn. Zawodnicy startujący w konkurencji nordic walking rywalizować będą w kategorii open – dla wszystkich startujących bez podziału na kategorie wiekowe oraz płeć.

Zapisy do udziału w imprezie już trwają – zapisać można się na stronie internetowej datasport.pl Wpisowe wynosi 50 zł (do 1 grudnia – w tym cegiełka 10 zł na rzecz Domu Dziecka) lub 60 zł (2 i 3 grudnia, o ile nie zostanie przekroczony limit 500 miejsc). W ramach wpisowego organizator zapewnia: ubezpieczenie NNW zawodników na trasie, gorący posiłek i napój po biegu, możliwość zostawienia depozytu w biurze zawodów na czas biegu, zabezpieczenie medyczne biegu, numery startowe i profesjonalny pomiar czasu, pamiątkową koszulkę i medal dla wszystkich startujących.

Biuro zawodów będzie czynne w sobotę w godz. 12:00-15:00 oraz w niedzielę od godz. 09:00, na terenie GEOsfery. Na trasę zawodnicy ruszyć powinni około godziny 12:00.

Dla najszybszych na trasie „Mikołajów” organizatorzy przewidzieli puchary, dyplomy, medale oraz nagrody i gadżety. Dodatkowo organizatorzy wybiorą laureata konkursu na najładniejszy strój mikołajowy, dlatego warto popisać się nie tylko formą fizyczną, ale też kreatywnością.

Program biegu:

godz. 09:00 – otwarcie biura zawodów (zgłoszenia, odbiór numerów, weryfikacja zawodników)

godz. 11:00 – biegi oraz zabawa dla najmłodszych

godz. 11:45 – odprawa dla zawodników na starcie, prezentacja i opis trasy

godz. 12:00 – start biegu

godz. 12:20 – planowane przybycie pierwszego zawodnika na metę – trasa 5 km

godz. 12:45 – serwowanie posiłków regeneracyjnych dla zawodników w namiocie na terenie Ośrodka

godz. 14:00 – rozdanie nagród, dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach oraz losowanie nagród

Najnowsze

To Top