Biznes - inwestycje

Losowanie na Sferze

W poniedziałek 27 listopada br. w sali Obrad Urzędu Miejskiego odbyło się losowanie kolejności wyboru mieszkań w II etapie inwestycji Osiedle SFERA realizowanej przez Jaworznickie TBS.

W wydarzeniu tym udział wzięło 87 wnioskodawców wraz z rodzinami, którzy zamierzają osiedlić się w sąsiedztwie GeoSFERY. O ile losowanie w kategorii M-2 i M-3 było tylko formalnością to najwięcej emocji wzbudziła kategoria M-4, gdzie liczba złożonych wniosków była większa od liczby dostępnych mieszkań, aż o 50%. Taki stan rzeczy oznaczał, że co 3 osoba mogła wyciągnąć kupon oznaczający miejsce na liście rezerwowej.

Kolejnym działaniem jest wskazanie przez zainteresowanych konkretnych mieszkań wg wspomnianej wyżej kolejności. W terminie od 30 listopada aż do 13 grudnia poszczególne osoby pojawią się w biurze JTBS celem wyboru „wymarzonego M”…z dostępnej puli lokali.

JTBS przewiduje jeszcze jedno spotkanie ze swoimi przyszłymi najemcami, które odbędzie się wiosną 2018 r. – wtedy to ustalone zostaną: kolorystyka i rodzaj elementów wykończenia i wyposażenia mieszkań.

Przekazanie kluczy do nowych 90 lokali w II etapie Osiedla SFERA ma nastąpić jesienią 2018 r.

Tymczasem budowa I etapu wchodzi w fazę finalną, a jego zakończenie jest planowane na koniec 2017 r. Oznacza to oddanie do użytku 84 nowych 1, 2 i 3 pokojowych mieszkań na wynajem.

Najnowsze

To Top