Kultura i rozrywka

Kolęda kulinarna z Anną Jurksztowicz

12 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościć będzie Anna Jurksztowicz, która wprowadzi nas już na dobre w świąteczny klimat.

Anna Jurksztowicz znana jest przede wszystkim jako wyśmienita piosenkarka, jak się jednak okazuje zna się również świetnie na… gotowaniu. I to właśnie ta strona działalności, związana z jej książką „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić” będzie pretekstem do spotkania w jaworznickiej bibliotece. Artystka do Jaworzna zawita 12 grudnia o godz. 17.00. Kolędę kulinarną czyli świąteczne spotkanie z książką, kuchnią i piosenką, poprowadzi Andrzej Ballo – poeta, prozaik, dramaturg, scenarzysta i autor tekstów piosenek.

Gotowanie, to temat mocno związany, zwłaszcza w naszej tradycji, z tzw. przedświąteczną gorączką i późniejszym, rodzinnym biesiadowaniem. Artystka, przygotowywanie posiłków traktuje jako doskonały sposób na odstresowanie oraz rodzaj sztuki, gdyż wymaga odwagi i kreatywnego podejścia. Jednak niezależnie od zainteresowań i pasji, niezmiennie utożsamiana jest przede wszystkim z muzyką, w różnych jej odsłonach i ten rozdział działalności również zostanie podkreślony podczas wieczoru.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach realizacji projektu pn. „Ars rozważania ciąg dalszy – arteterapia”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, aby dostać się na spotkanie należy odebrać bezpłatny bilet.

Wejściówki wydawane będą od 5 grudnia od godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych w Bibliotece Głównej, za okazaniem Karty Czytelnika.

Najnowsze

To Top