Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Na Bukowskiej skradziono elementy… infrastruktury drogowej. Brzmi absurdalnie, bo może sugerować, że ktoś zwinął i skradł asfalt albo nawinął na rolkę linie rozdzielające pasy ruchu. Jednak nie – skradzionymi elementami są tymczasowe sygnalizatory świetlne, używane w związku z remontem drogi. Co dosyć dziwne, kradzież zgłoszono dopiero przed południem.

Poniedziałek, 27 listopada

Dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o włamaniu do magazynu jednego ze sklepów ogólnospożywczych przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca zerwał kłódki zabezpieczające i po wejściu do środka skradł 7 transporterów z pustymi butelkami. Wartość poniesionych strat wstępnie wyceniona została na ponad 100 złotych.

Dwa dni później tj. 29 listopada, policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który włamał się do tego samego sklepu i skradł kilka transporterów z butelkami po piwie. Straty w tym przypadku wynosiły 150 złotych.

Policjanci zajmujący się ta sprawą ustalają teraz, czy zatrzymany mężczyzna dokonał również wcześniejszego włamania.

Wieczorem do komendy zgłosił się 39-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował, iż z jego domu znajdującego się w dzielnicy Jeleń, skradziono wyposażenie m.in. meble kuchenne i kocioł gazowy.

Zgłaszający starty oszacował na około 65 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Wtorek, 28 listopada

Przed południem policjanci zostali wezwani na remontowany odcinek ulicy Bukowskiej, gdzie nieznany sprawca skradł elementy infrastruktury drogowej. Złodziej odkręcił tymczasowe sygnalizatory świetlne oraz ich źródło zasilania tj. dwa akumulatory firmy Centra. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 29 listopada

28-letnia mieszkanka Jaworzna poinformowała, że nieznana osoba wybiła tylną szybę w jej samochodzie fiat. Pokrzywdzona straty oszacowała na 300 złotych. Sprawą zajęła się policja.

Czwartek, 30 listopada

47-letni jaworznianin zawiadomił, że nieznany sprawca włamał się do piwnicy domu przy ulicy Starej i z wnętrza skradł wodomierz z modułem radiowym. Straty poniesione w wyniku włamania są w trakcie ustalania. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Piątek, 1 grudnia

W godzinach rannych jaworznicka policja została powiadomiona o kradzieży akumulatorów z samochodu ciężarowego. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej w nocy w rejonie budowy linii kolejowej w Ciężkowicach sprawca włamał się do zaparkowanej ciężarówki i skradł dwa akumulatory firmy Bosch wartości 1,6 tys. złotych.

Najnowsze

To Top