Z miasta

Mikołajowy tydzień w Jaworznie

W sobotę do Jaworzna przybył święty Mikołaj i na rynku przywitał się z dziećmi przy okazji sprowadzając świąteczną atmosferę. Święty nie opuszcza jeszcze miasta i w najbliższych dniach będzie go można spotkać w kilku miejscach.

Tłumy dzieci i dorosłych mimo mroźnej pogody przywitały w sobotę Świętego Mikołaja na jaworznickim rynku. Całą imprezę rozpoczęła parada z wielkim Reniferem, tańczące elfy z Gwardii Gryfa, nie zabrakło też występów artystycznych przedszkolaków oraz koncert w wykonaniu podopiecznych Fabryki Talentów. Zabawa była świetna a jej kulminacyjnym momentem było rozświetlenie świątecznej choinki, dzięki której rynek już na dobre został opanowany przez świąteczną atmosferę.

W minionych dniach święty odwiedził już kilka miejsc. W sobotę pojawił się chociażby w klubie LKS Ciężkowianka, gdzie czekało na niego 120 dzieci. Jak się okazało wszyscy byli w tym roku wyjątkowo grzeczni a Mikołaj docenił to prezentami i świetną zabawą.

Także poniedziałek był pracowity dla Mikołaja. Tego dnia święty na zaproszenie MCKiS i towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna przybył do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Przed dziećmi wystąpił teatr „Trip”, który wystawił spektakl pod tytułem „Cudowna podróż”. Po spektaklu na dzieci czekały zabawy plenerowe z animatorami a także słodki poczęstunek. Co ciekawe słodkości przygotowywał zastępca prezydenta miasta Tadeusz Kaczmarek razem z dziećmi, które na co dzień uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Dom Kultury. Święty Mikołaj cały czas na swoich saniach chętnie fotografował się z wszystkim chętnymi. Zabawę zakończył rozgrzewający pokaz tancerzy ognia

To jeszcze nie koniec wizyty świętego w Jaworznie. Najwięcej spotkań oczywiście czeka Mikołaja w dniu jego święta – 6 grudnia. W środę o godzinie 17.00 spotka się z dziećmi w jaworznickiej bibliotece. Wspólną zabawę przy choince poprzedzi występ artystyczny Julii Knot – uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego im. Orla Białego w Jaworznie, która zaprezentuje się najmłodszym, w zimowo-świątecznym repertuarze. Biblioteczne spotkanie odbędzie się dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu ze strony darczyńców: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie oraz firm: Fornit, e-dubiel, Sartech, Mattel, Art-Com, Zakład Remontowo-Budowlany Jacek Malec oraz Fundacji Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona.

Mikołaj nie ominie też Galeny. W jaworznickiej galerii święty pojawi się dwa razy – 6 i 9 grudnia. W środę będzie go można spotkać w godzinach 15.00-20.00, a w sobotę spędzi z dziećmi prawie cały dzień – od 12.00-20.00. W sobotę odbędą się także słodkie warsztaty, które poprowadzą Śnieżynki – będziemy dekorowali pierniki. Nie zabraknie zabaw i konkursów.

Mikołaj pojawi się też w Byczynie. W środę o godzinie 16:00 na rynku w Byczynie oświetlona zostanie ogromna świąteczna bombka. Potem święty spotka się z dziećmi. Z byczyńskiego rynku wszyscy przemaszerują do Klubu NIKO a tam już trwać będzie dalsza zabawa pod okiem animatorek.

Foto: MCKiS Jaworzno

Najnowsze

To Top