Biznes - inwestycje

Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

Od nowego roku mikroprzedsiębiorcy będą mieli obowiązek przesyłania do skarbówki tzw. Jednolitego Pliku Kontrolnego. Urząd skarbowy w Jaworznie w grudniu zaprasza na kolejne szkolenia.

Ze względu na zmiany w przepisach i nowe obowiązki nałożone na małe firmy w urzędach skarbowych w całym kraju od listopada trwa z akcja informacyjno-edukacyjna. Podczas bezpłatnych szkoleń można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu. W samym tylko Jaworznie dotyczy to ponad 2500 przedsiębiorców.

Wtorki z JPK” wzbudziły spore zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Dlatego Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaworznie Paweł Jedynak zdecydował, że także w grudniu odbywać się będą kolejne szkolenia. Jedno z nich miało miejsce 5 grudnia. Kolejne zaplanowano na 12 i 19 grudnia. Spotkania zawsze odbywają się o godzinie 13:00 na sali konferencyjnej (III piętro) w siedzibie Urzędu Skarbowego w Jaworznie

Jednolity Plik Kontrolny – w skrócie JPK – to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format, który ułatwia jego przetwarzanie. Dotychczas obowiązek przesyłania JPK dotyczył tylko dużych i średnich przedsiębiorstw. Od stycznia 2018 także mikroprzedsiębiorcy będą zobowiązani do przesyłania JPK.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.jpk.mf.gov.pl


																														

Najnowsze

To Top