Z miasta

Wolontariusze Roku nagrodzeni!

We wtorek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Teatrze Sztuk nastąpiło rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu Wolontariusz Roku Miasta Jaworzna.

Po raz drugi w Jaworznie zdecydowano nagrodzić się działaczy społecznych, którzy poświęcają się pracy na rzecz innych. Organizatorem konkursu był Prezydent Miasta – z inicjatywy i przy współpracy Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie.

Podczas uroczystej gali przyznano w sumie osiem nagród w dwóch obszarach. Cztery osoby nagrodzono tytułem Wolontariusza Roku, a cztery osoby otrzymały wyróżnienia. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl oraz Maciej Stanek – dyrektor Biura Poselskiego Dariusza Starzyckiego. Każdy nominowany wolontariusz dodatkowo otrzymał pamiątkowy dyplom i kwiaty. Zaproszeni na galę goście i społecznicy wysłuchali koncertu Marka Długopolskiego i przyjaciół oraz zobaczyli film o pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Co ważne, sama gala odbyć się mogła właśnie dzięki wsparciu wolontariuszy i jaworznickich stowarzyszeń. Dekorację została wykonana przez uczestników warsztatów zajęciowych okolicznościowe urokliwe statuetki powstały w pracowni ceramicznej Środowiskowego Domu Samopomocy. Galę prowadzili zaś uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego.

Celem konkursu jest promocja działalności wolontariackiej oraz kształtowanie postaw prospołecznych wśród mieszkańców naszego miasta.

Lista nagrodzonych:

Obszar I – profilaktyka, zdrowie i wsparcie społeczne (w tym działania na rzecz rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych);

  • Młodzież – Katarzyna Kowalczyk
  • Dorośli – Renata Talarczyk
  • Wyróżnieni – Zuzanna Otrębska, Helena Adamczyk i Jadwiga Bywalec

Obszar II – edukacja, kultura i sport (w tym działania na rzecz dzieci i młodzieży);

  • Młodzież – Magdalena Okrzesik
  • Dorośli – Wanda Ciołczyk
  • Wyróżnieni – Małgorzata Lekstan

Dodatkowo specjalne wyróżnienie otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Orła Białego, którzy pod okiem Angeliki Lelek, wspólnie działają w Klubie Młodego Wolontariusza.

Foto: um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top