Z miasta

Likwidują stanowiska kontenerowe

Od czwartku rusza likwidacja kilku stanowisk kontenerowych w tych wspólnotach, które jak dotychczas nie zapewniły odpowiedniego terenu pod taką działalność.

Ani ostrzeżenia wysyłane do wspólnot mieszkaniowych ani też komunikaty w mediach nie rozwiązały problemu braku terenu pod stanowiska na odpady. Część zarządców nie wykazała się dobrą wolą i jak dotychczas nie potrafiła zapewnić miejsca pod stanowiska kontenerowe. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych wobec braku porozumienia przystąpił do zapowiadanej likwidacji stanowisk kontenerowych. Jak informuje MZNK 7 grudnia z miasta znikną trzy stanowiska na odpady: przy ul. Glinianej (za garażami powyżej pawilonu Słoneczna), ul. Jagiellońskiej (obok parkingu) oraz al. Tysiąclecia (wejście do Parku Lotników). Osoby, które do tej pory korzystały z tych stanowisk powinny otrzymać informację od administratorów swoich budynków na temat tego gdzie aktualnie mają wyrzucać śmieci.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach część wspólnot mieszkaniowych, które nie posiadają własnych terenów na zorganizowanie stanowiska kontenerowego, korzystały, na mocy umowy zawartej z firmą MPO Sp. z o.o., ze stanowisk organizowanych przez nią na terenach dzierżawionych od gminy. MPO przestało w tym roku świadczyć usługi wywozu odpadów na terenie miasta a umowa dzierżawy została wypowiedziana. W takiej sytuacji część obecnych stanowisk działa niejako „na dziko”. MZNK od kilku tygodni alarmował o tym wszystkie zainteresowane wspólnoty a większość wykazała zainteresowanie i wydzierżawiła odpowiednie tereny, w kilku przypadkach problem nie został jednak rozwiązany i dlatego też zapowiadana likwidacja staje się faktem.

Foto: MZNK w Jaworznie

Najnowsze

To Top