Bez kategorii

Jaworzno zwycięzcą plebiscytu „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017”

Internauci już zdecydowali. Tytuł „Miasta Roku 2017” trafił do Jaworzna, które pokonało 25 innych miast biorących udział w drugiej edycji plebiscytu „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017” wspieranego przez HRS.

Leżące w województwie śląskim Jaworzno zdobyło aż 23 341 głosów, bezapelacyjnie zyskując tytuł Miasta Roku 2017. Internauci udowodnili, że to właśnie Jaworzno jest według nich najbardziej cenionym i ulubionym miastem w tym roku. Pomogło ogromne wsparcie i zaangażowanie mieszkańców, którzy w komentarzach uzasadnili, dlaczego kochają swoje miasto. Jaworzno doceniono m.in. za: rozwój, przestrzeń, nowoczesność i przede wszystkim naturę.

Miasto, na którym powinny wzorować się inne. Łączy się tu historię z nowoczesnością (najlepszym przykładem jest rynek z zabytkowymi zabudowaniami, koło którego codziennie przejeżdżają dziesiątki elektrycznych autobusów). Trafione inwestycje, piękne krajobrazy, niemalże doskonała infrastruktura, jedna z najnowocześniejszych, najtańszych i najbardziej komfortowych komunikacji miejskich w tej części Europy. Dziesiątki wydarzeń kulturowych i sportowych każdego roku. Powstająca pierwsza w Europie Środkowej Velostrada. Jaworzno przez ostatnią dekadę zrobiło oszałamiające postępy w każdej możliwej dziedzinie funkcjonowania miasta. Świetna polityka władz w połączeniu z cudownymi mieszkańcami sprawia, że, nawet przy przypadkowej wizycie, ciężko się nie zakochać i nie pozostać na stałe w tym idealnym mieście – to tylko jeden z komentarzy, które pojawiły się podczas głosowania na Jaworzno.

Na drugim miejscu uplasował się Wałbrzych, a na trzecim – Rzeszów. Zwycięskie miasto otrzyma wyjątkowy tytuł, statuetkę oraz wsparcie HRS w promocji w sieci. W tym roku na wszystkie miasta oddano ponad 85 000 głosów. W plebiscycie wzięły udział miasta o liczbie mieszkańców od 90 000 do 190 000.

Jak wypadły inne miasta w tegorocznym plebiscycie? Wyniki można sprawdzić na stronie: http://www.hrs.com/pl/projekty/miasto-roku-2017/. Zachęcamy również do zapoznania się z komentarzami internautów, którzy uzasadniali swoją sympatię do miast.

Najnowsze

To Top