Z miasta

Święty Mikołaj w LKS „Ciężkowianka”

Święty Mikołaj w długiej podróży po świecie od kilkunastu lat odwiedza Ciężkowice i obdarowuje dzieci prezentami. Podobnie zdarzyło w sobotę 2 grudnia, kiedy zawitał do LKS „Ciężkowianka”, gdzie rozdał niemal 120 podarunków.

Wieczorową porą przybyłych witały śnieżynki, renifery i skrzaty. Śnieżynki malowały na dziecięcych twarzach zimowe i świąteczne wzory. W oczekiwaniu na przybycie świętego najmłodsi fotografowali się z aniołem i diabłem. Śpiewali piosenki. Na stanowisku plastycznym dzieci przygotowywały rysunkowe podarunki dla Mikołaja. Musiały też przejść próby: apetytu, odwagi i światła. O pozytywnym zaliczeniu zadania decydowali anioł (Natalia Taboł) z diabłem (Robert Pstraś). Gdy próby zostały zakończone, zaś cała sala rozbłysła światłem zimnych ogni wkroczył św. Mikołaj z worem prezentów, których wręczanie rozpoczął od rocznej Leny. Dla dzieci spotkanie było ogromnym przeżyciem. W rolę następcy biskupa z Miry wcielił się kolejny raz prezes LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, Janusz Ciołczyk. Akcję, podczas której bawiły się dzieci i młodzież w towarzystwie rodziców i opiekunów, koordynowała śnieżynki: Wanda Ciołczyk, Anna Barańska i Katarzyna Ciołczyk.

Od lat potrzebę dzielenia się z innymi odczuwają członkowie stowarzyszenia LKS „Ciężkowianka” Jaworzno, wspierani przez ludzi dobrej woli, przedsiębiorców, fundacje, rodziców oraz wolontariuszy, którzy zapraszają do klubu św. Mikołaja i czekające na prezenty dzieci. Wsparcie Świętemu zapewnili, zasługując na wielką wdzięczność: Zakład Meblowy „Fornit”, Marek Pieczara, Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej”, Daniel Sierakowski, Poseł na Sejm RP Paweł Bańkowski, Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa „SKOK” Jaworzno, Marek Niemczyk, Wiesław Leda, „Riser” Sp. z o.o., Marek i Paweł Góralczyk, Janina i Marek Banasik, Piekarnia Stanisława Bigaja, PHU „Alfa” i Waldemar Warzecha, „Jumbo”, Marta Kuźnicka, Robert Pasierbek, radni Rady Miejskiej w Jaworznie Grażyna Bogacz-Sokół, Krzysztof Lehnort, Janusz Ciołczyk, a także wolontariusze: Anna Barańska, Katarzyna Ciołczyk, Marta i Emilia Chechelskie, Katarzyna i Nadia Kuglin, Andrzej Kita, Robert Pstraś, Natalia Taboł, Justyna Chrobak, Aleksandra i Kacper Radomscy, Stanisława Grzywa, Jagoda Wojtas, Natalia Eliasz, Aleksandra i Jakub Krzysiek, Klaudia Kotwinowska, Radosław Madera i Gabriel Frączek oraz Sylwia Stępień.

Foto: Andrzej Kita

Najnowsze

To Top