Bezpieczeństwo

Zatrzymani za rozbój

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na mieszkańcu Jaworzna. Sprawcy przy użyciu noża zaatakowali swoją ofiarę w jego domu. Dzięki szybkiej pracy kryminalnych 42-latek i jego 24-letni kolega, znaleźli się w areszcie już w kilka godzin po zdarzeniu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Grozi im do 12 lat więzienia.

W miniony piątek po południu do jaworznickich policjantów dotarła informacja, że w jednym z mieszkań przy ulicy Powstańców Śląskich doszło do pobicia 53-letniego mężczyzny. Na miejscu mundurowi zastali pokrzywdzonego, który oprócz obrażeń głowy miał także na nodze ranę kłutą. Oczekując na karetkę pogotowia, policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczyli wszystkie ślady przestępstwa. Pokrzywdzony trafił do jaworznickiego szpitala. W mieszkaniu znajdowała się również 45-letnia kobieta i jej 24-letni syn, którzy nie byli w stanie odpowiedzieć policjantom na podstawowe pytania dotyczące zdarzenia. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ulicy Narutowicza.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni ustalili, że pokrzywdzony wpuścił do swojego mieszkania trójkę osób, 45-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 42 lat. Po chwili rozmowy 53-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy, żądając od pokrzywdzonego pieniędzy, najpierw go pobili, a następnie wbili mu nóż w nogę. Z ustaleń śledczych wynika, że napastnicy swojego celu jednak nie osiągnęli. Do czasu przyjazdu policji 42-latek zdołał uciec. Mężczyzna, wiedząc że jest poszukiwany przez kryminalnych, ukrył się w jednym z mieszkań przy ulicy Inwalidów Wojennych. To tam policjanci znaleźli schowanego w fotelu 42-latka. W trakcie czynności z zatrzymanym, okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary 2 lat więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyznom przedstawiono zarzuty dokonania rozboju. Sąd uwzględnił wniosek śledczych i zastosował wobec zatrzymanych 3-miesięczny areszt. Grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top