Kultura i rozrywka

Sylwester z operetką

Sylwestra spędzać można na wiele różnych sposobów. W tym roku w Jaworznie przybycie Nowego Roku świętować można będzie na muzycznie z operetką „Wiedeńska krew”.

Arte Creatura Teatr Muzyczny serdecznie zaprasza na Sylwestra z operetką. Podczas niesamowitego wieczoru w Młodzieżowym Domu Kultury nie zabraknie muzycznych wzruszeń połączonych ze smacznym poczęstunkiem i obowiązkowym toastem o północy. Tym razem na scenie zobaczyć będzie można operetkę Johanna Straussa „Wiedeńska krew”.

Wiedeńska krew jest jedną z czterech najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Na scenie w rytm walca pulsuje gorąca wiedeńska krew, rozbrzmiewają wspaniałe głosy i cudowna muzyka, zachwycają piękne kostiumy i barwna scenografia.

Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, zdradzają i na powrót wracają do siebie. Całość opowiedziana jest jednak niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię hrabiego Zedlau, którego żona poczuwszy niedługo po ślubie „wiedeńską krew”, opuszcza młodego i naiwnego małżonka. Młodzi zostali zresztą do małżeństwa zmuszeni przez rodziców. Hrabia nie cierpi jednak zbyt długo i zmienia się w pierwszorzędnego uwodziciela i casanovę, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i sama hrabina, która wraca do domu. On tymczasem umawia się z kolejną młodą damą. Jak to bywa w operetkach małżonkowie, a także dwie inne pary, biorą udział w komedii pomyłek i nieporozumień, by w finale odnaleźć upragnioną miłość.

Sylwester z operetką rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21:30 i potrwa do noworocznego poranka. Bilety w cenie 100 zł dostępne do nabycia w kasie MDK i on-line na www.artecreatura.art.pl. Kasa biletowa otwarta w poniedziałki 9:00-13:00 i środy 14:00-18:00.

Program wieczoru:

  • 21:30 poczęstunek na słodko, wino, kawa, herbata, napoje
  • I akt spektaklu
  • przerwa, a w przerwie poczęstunek na słono, wino wytrawne, kawa, napoje
  • II akt spektaklu
  • Toast noworoczny z lampką szampana
  • III akt spektaklu

Sponsorami spektaklu premierowego są firmy Bricoman, M.B. Sokół, Tkaniny P.P. Zenitex.

Najnowsze

To Top