Z miasta

Świąteczna Ciężarówka zawitała do Jaworzna

Takich tłumów, jakie pojawiły się w poniedziałek na rynku na imprezie przygotowanej przez Coca-Colę nikt chyba się nie spodziewał. Jaworzno było kolejnym miastem na trasie przejazdu Świątecznej Ciężarówki.

Znana z reklam ciężarówka Coca-Coli okazała się prawdziwym hitem przedświątecznych imprez organizowanych w Jaworznie. Po bardzo udanym sobotnim jarmarku i odebraniu Betlejemskiego Światła Pokoju w niedzielę, poniedziałkowe wydarzenie świetnie wpisało się w obchody przedświątecznego tygodnia w Jaworznie.

Ciężarówka licząca sobie 14,5 metra długości, ponad 4 metry wysokości, 450-konny silnik i dysponująca 13-biegową skrzynią zaparkowała na jaworznickim rynku. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 15:00, ale już wcześniej zaczęła ustawiać się długa kolejka, która nie malała praktycznie do wieczora. Gdy całe wydarzenie ruszyło, centrum miasta stało się praktycznie nieprzejezdne. Tłumy jaworznian zmierzały w stronę rynku skutecznie korkując okoliczne ulice i zajmując wszystkie możliwe miejsca parkingowe.

Coca-Cola zadbała o to, żeby tego dnia nikt się nie nudził a przygotowane atrakcje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Gdy zrobiło się już ciemno a ciężarówka rozświetlona została 160 metrami światełek ledowych i ponad 6 tysiącami punktów świetlnych na rynku można było już na prawdę mocno poczuć świąteczny klimat. Jaworznianie podczas imprezy mogli zrobić sobie zdjęcie w Pokoju Świętego Mikołaja, przygotować prezent w „fabryce upominków” a także spersonalizowaną puszkę Coca-Cola. Nie zabrakło też nowych technologii. Korzystając z okularów oculus można było na własnej skórze przeżyć w wirtualnym świecie przejażdżkę saniami Świętego Mikołaja. Nie brakowało też licznych konkursów a nagrodami.

Foto: Jaworzno.pl

Najnowsze

To Top