Z miasta

Komunikacja miejska w Sylwestra

Sylwester to zawsze wyjątkowa noc pełna dobrej zabawy. PKM przypomina wszystkim pasażerom o zmianach, jakie obowiązują tego dnia w komunikacji miejskiej.

Sylwester w tym roku wypada w niedzielę, autobusy kursować więc będą według rozkładów na dni świąteczne. Komunikacja miejska normalnie działać będzie do godziny 17:00. Po tej godzinie wykonane zostaną tylko wybrane kursy, odpowiednio oznaczone na rozkładach jazdy. Z kolei 1 stycznia autobusy normalnie kursować będą dopiero od godziny 14:00. Wcześniej realizowane będą tylko wybrane kursy oznaczone w rozkładach.

Po sylwestrowych szaleństwach do domów wrócić będzie można autobusami. W nocy wykonane zostaną wszystkie kursy nocne linii E, N1 i N2. Dodatkowo ze względu na przewidywaną dużą frekwencję pasażerów kursy linii E o godz 00:50 i 02:30 z przystanku początkowego Katowice Piotra Skargi wykonane zostaną dwoma autobusami przegubowymi jednocześnie.

W związku z organizowaną w Katowicach masową imprezą sylwestrową, aleja Korfantego będzie zamknięta od ok. godz. 13:00 w dniu 31 grudnia do ok. godz. 8:00 w dniu 1 stycznia. W związku z tym wszystkie autobusy docierające do Katowic będą miały zmienione trasy.

Z obsługi całkowicie wyłączone będą katowickie przystanki: Aleja Korfantego, Strefa Kultury (w kierunku Jaworzna) i Strefa Kultury NOSPR. Zastępczy przystanek zostanie zlokalizowany przy ul. Piotra Skargi obok DH Supersam (pierwsze stanowisko przystankowe od strony al. Korfantego).

Wszystkie szczegóły zmian i aktualne rozkłady jazdy znaleźć można na stronach internetowych PKM Jaworzno.

Najnowsze

To Top