Bezpieczeństwo

Policjanci z nowymi „suszarkami”

Trzydzieści urządzeń do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją TruCAM LTI 20/20 trafiło do policjantów drogówki z naszego województwa. Kilka takich urządzeń otrzymała także jaworznicka policja.

W czwartek na specjalnie zorganizowanym briefingu prasowym policjanci z Jaworzna zaprezentowali w akcji nowe urządzenia do pomiaru prędkości zwane popularnie „suszarkami”. Urządzenie LTI 20/20 TruCam jest znacznie bardziej nowoczesne od stosowanych dotychczas. Działać może praktycznie w każdych warunkach. Urządzenie jest odporne na wodę i kurze, działa w temperaturach od -30 do +60 stopni Celsjusza

LTI 20/20 TruCam z przodu posiada trzy punkty – dwa w układzie pionowym odpowiedzialne są za emisję wiązki laserowej, trzeci to obiektyw kamery. U góry znajduje się wizjer optyczny, z tyłu zaś dotykowy ekran, na którym policjant może zobaczyć podgląd sytuacji na drodze. Maksymalny zasięg działania urządzenia to 1200 m poza tym wyposażone jest ono w moduł GPS zapisujący dane lokalizacyjne miejsca dokonania pomiaru. Dodatkowo urządzenie rejestruje zdjęcia w rozdzielczości 2048×1536 px i rejestruje filmy z prędkością 35 kl/s. Dzięki takim parametrom urządzenie gwarantuje dokładny pomiar prędkości a dodatkowo wykonuje zdjęcia i rejestruje film. Dzięki wysokiej jakości zapisu możliwe jest zidentyfikowanie twarzy kierowcy.

LTI 20/20 TruCam to nowe narzędzie w walce z piratami drogowymi i na pewno ułatwi jaworznickim policjantom pracę i przy okazji rozwieje sporo wątpliwości jakie budziły przestarzałe już urządzania, które były stosowane w ostatnich latach.

Foto: Jaworzno.pl

Najnowsze

To Top