Bezpieczeństwo

Śmiertelne potrącenie na Podwalu

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na Podwalu. 78-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona przez przejeżdżającą toyotę.

Jaworzniccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na ulicy Podwale. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem kilka minut po godzinie 21.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że 78-letnia mieszkanka Jaworzna przechodziła przez drogę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Kierowca toyoty znajdując się na wysokości przystanku PKM, w pewnej chwili zauważył na jezdni przed swoim samochodem przechodzącą przez drogę pieszą. Pomimo natychmiastowego hamowania nie udało się uniknąć potrącenia. Ranna w stanie ciężkim trafiła do szpitala, ale mimo reanimacji w wyniku doznanych obrażeń piesza zmarła.

– Auto jechało ulicą Podwale stronę centrum, samochodem kierował 24-letni mężczyzna – był trzeźwy. Wyjaśniamy, jak doszło do tego zdarzenia, analizujemy wszystkie ślady. Być może pomocne okaże się nagranie z kamery autobusu, który znajdował się w tym miejscu w chwili wypadku – wyjaśnia Tomasz Obarski, rzecznik prasowy jaworznickiej policji.

W ostatnich miesiącach w Jaworznie doszło do kilku potrąceń pieszych, żadne jednak nie było tak przykre w skutkach. Policjanci apelują do pieszych i kierowców o ostrożność na drogach – szczególnie w okresie jesienno-zimowym, zachęcają też do noszenia odblasków, które sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni.

Najnowsze

To Top