Z miasta

Kiedy wywóz odpadów?

Zastanawiacie się kiedy w waszej okolicy odbywa się odbiór odpadów? MZNK publikuje harmonogramy odbioru odpadów dla zabudowy wielorodzinnej oraz jednorodzinnej na rok 2018.

Jak zwykle końcem roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych opublikował harmonogramy odbioru śmieci na cały nadchodzący rok. Takie harmonogramy dostępne są w formie elektronicznej na stronie internetowej MZNK (linki poniżej) oraz w formie papierowej w Dziale Gospodarki Odpadami na Osiedlu Stałym. Dodatkowo firmy odbierające odpady powinny dostarczyć harmonogramy bezpośrednio do mieszkańców domów jednorodzinnych.

W harmonogramach sprawdzić można w jakie dni odbierane są odpady zmieszane, segregowane, biodegradowalne, wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz gdzie i kiedy organizowany jest mobilny punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Co ciekawe mieszkańcy Jaworzna mogą sprawdzić aktualne harmonogramy także w łatwy sposób korzystając z aplikacji mobilnej na smartfony i inne urządzenia o nazwie „Kiedy wywóz”. Aplikacja dostępna jest dla jaworznian już od 2016 roku i jak dotychczas sprawdza się w praktyce. Aplikacja jest bezpłatna i bieżąco przypomina o terminach odbioru poszczególnych frakcji odpadów. Poza tym zawiera też przydatny poradnik dotyczący zasad segregacji odpadów w naszym mieście.

Harmonogram 2018 zabudowa jednorodzinna

Harmonogram 2018 zabudowa wielorodzinna

Foto: MZNK Jaworzno

Najnowsze

To Top