Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Pierwszy tydzień nowego roku niestety przyniósł tragedię na drodze. Na Podwalu wskutek potrącenia zginęła 78-letnia mieszkanka naszego miasta. Oby w bieżącym roku nie doszło więcej do tak dramatycznych zdarzeń. Do zestawu postanowień noworocznych wszyscy powinniśmy włączyć postanowienie o ostrożnym poruszaniu się po drogach i włączeniu wyobraźni za kierownicą.

Poniedziałek, 1 stycznia
Do komendy policji zgłosił się 59-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurnego o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na działce przy ulicy Podlesie. Nieznany sprawca pokonał zabezpieczenia i po wejściu do środka skradł glebogryzarkę spalinową NAC, podkaszarkę marki Stihl oraz kosiarkę elektryczną Tiger. Wartość strat została oszacowana na 3 tys. złotych.

Wtorek, 2 stycznia
Po południu 73-letnia mieszkanka Jaworzna została oszukana tzw. metodą „na policjanta”. Sprawca zadzwonił do pokrzywdzonej i zażądał kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za zwolnienie wnuczki z więzienia. Następnie kobieta przekazała nieznajomemu mężczyźnie 20 tys. złotych. Po pewnym czasie zorientowała się, iż padła ofiarą oszusta. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Czwartek, 4 stycznia
Wieczorem policjanci zostali wezwani na miejsce kradzieży telefonów komórkowych oraz dokumentów, które znajdowały się w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Jagiellońskiej. Wywiadowcy ustalili, że sprawca otworzył drzwi niezabezpieczonego samochodu i z wnętrza skradł 3 telefony komórkowe, prawo jazdy, dowód osobisty oraz dowód rejestracyjny. W wyniku pracy operacyjnej policjanci po dwóch godzinach zatrzymali 62-letniego mężczyznę, przy którym znalezione zostały wymienione rzeczy. Złodziej trafił do aresztu, a odzyskane przedmioty do ich właściciela, 41-letniego jaworznianina.

31-letnia mieszkanka Jaworzna powiadomiła policję, iż jej mąż bez powodu wszczyna awantury oraz od pewnego czasu znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

Piątek, 5 stycznia
Miejski Zarząd Dróg i Mostów zgłosił uszkodzenie dwóch tablic informacyjnych, które znajdowały się na rondzie przy ulicy Kolejowej oraz na rondzie u zbiegu ulicy św. Wojciecha z Obwodnicą Północną. Nieznany sprawca (bądź sprawcy) celowo zniszczyli przedmiotowe tablice. Straty w tym przypadku zostały określone na ponad 2 tys. złotych. Postępowanie w sprawie zniszczenia mienia prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 6 stycznia
W nocy na ulicy Wolności policyjni wywiadowcy zatrzymali 19-latka, przy którym w trakcie przeszukania znaleziona została marihuana. Środki narkotyczne zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Policjanci zajmujący się tą sprawą, nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Niedziela, 7 stycznia
45-letni mieszkaniec Sosnowca zgłosił, że nieznany sprawca uszkodził jego samochód zaparkowany przy ulicy Grunwaldzkiej. Wandal zniszczył dach samochodu volkswagen. Wartość strat w tym przypadku oszacowano na 1 tys. złotych.

Pijana 52-letnia kobieta trafiła do izby wytrzeźwień po tym, jak kilkukrotnie telefonicznie zgłosiła bezpodstawne interwencje. Policjanci i załoga medyczna wieczorem zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Solskiego. Zgłoszenie dotyczyło pobicia, a zgłaszająca interwencję 52-latka twierdziła, że potrzebuje pomocy. Na miejscu okazało się, że jest to czwarte zgłoszenie z jej strony, a do opisanego zdarzenia w ogóle nie doszło. Agresywne zachowanie kobiety w stosunku do przedstawicieli służb poskutkowało zatrzymaniem i doprowadzeniem jej do izby wytrzeźwień w Chorzowie. Czynności w tej sprawie prowadzi wydział prewencji jaworznickiej policji.

Najnowsze

To Top