Z miasta

Mieszkanie za remont tylko do piątku

W piątek mija termin składania wniosków w drugiej edycji programu „Mieszkanie za remont”. Tym razem do rozdysponowania są 53 mieszkania.

Program „Mieszkanie za remont” umożliwia mieszkańcom Jaworzna wynajęcie mieszkania komunalnego w zamian za przeprowadzenie jego remontu lub modernizacji na własny koszt. Po sukcesie pierwszej edycji programu, kiedy to udało się w sumie rozdysponować 39 mieszkań, od kilku tygodni trwa nabór wniosków chętnych na kolejne lokale. W tygodniu Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych informował, że jak na razie w drugiej edycji złożono 128 wniosków, ale zapewne w ostatnich dniach będzie ich jeszcze więcej. Czasu na złożenie wniosku pozostało jednak już niewiele a wszyscy chętni muszą złożyć kompletną dokumentację najpóźniej w piątek 12 stycznia do godziny 15:00.

Wnioski należy składać osobiście lub listownie w Sekretariacie MZNK lub w Dziale Przydziałów Mieszkań. We wniosku można wskazać maksymalnie trzy mieszkania wybrane z listy. Kompletne i zweryfikowane przez MZNK wnioski będą rozpatrywane przez Społeczną Komisję Mieszkaniową powołaną przez Prezydenta Miasta. Osoby, które przystąpią do programu powinny wykonać remont w ciągu 4 miesięcy. W tym czasie są zobowiązane do uiszczania opłat za media. Po zakończeniu remontu i odbiorze prac przez pracownika MZNK, wnioskodawca może podpisać z jednostką bezterminową umowę najmu mieszkania.

Na pytania dotyczące programu Mieszkanie za remont odpowiadają pracownicy Działu Przydziałów Mieszkań MZNK, który znajduje się w siedzibie jednostki przy ul. Północnej 9b, na 3 piętrze, pokoje numer 303 i 304. Telefon: 032 745 10 45, w godzinach pracy MZNK, czyli od poniedziałku do środy i w piątki od 7:00 do 15:00, w czwartki od 7:00 do 17:00.

Lista mieszkań (druga edycja programu Mieszkanie za remont)

Foto: MZNK w Jaworznie

Najnowsze

To Top