Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Konflikt pokoleń, konflikt sąsiedzki, konflikt płci, konflikt obyczajów? W sobotę podchmielony 41-latek wtargnął do mieszkania swej 26-letniej sąsiadki i groził jej pobiciem. Co tak rozsierdziło krewkiego sąsiada, Policja nie podaje. Podaje natomiast, że trafił do izby wytrzeźwień.

Wtorek, 16 stycznia
Policyjni wywiadowcy na ulicy Wandy zatrzymali do kontroli drogowej samochód skoda. W czasie sprawdzania dokumentów, okazało się, że 21-letni jaworznianin na swoim koncie posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Nieodpowiedzialny kierowca kilka godzin później na ulicy Grunwaldzkiej, znów został zatrzymany przez policjantów za kierownicą skody. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Środa, 17 stycznia
Nieznany sprawca celowo uszkodził zaparkowany przy ulicy Cyprysowej samochód opel. Wandal przy pomocy ostrego narzędzia zarysował powłokę lakierniczą dwóch elementów karoserii pojazdu. 18-letni właściciel samochodu straty oszacował na 800 złotych.

Czwartek, 18 stycznia
Po południu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży kieszonkowej. Jak ustalili śledczy, 16-letniej dziewczynie w trakcie wsiadania do autobusu, nieznany sprawca skradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem dyżurny policji został powiadomiony o przywłaszczeniu torby pozostawionej na siedzeniu w autobusie komunikacji miejskiej. 22-letnią kobieta zgłosiła, że nieznany sprawca zabrał jej torbę z rzeczami osobistymi, powodując starty w wysokości prawie 1 tys. złotych. Przypominamy! Przywłaszczenie pozostawionej rzeczy to przestępstwo! Zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą czynu karalnego.

Piątek, 19 stycznia
Policjanci prewencji w trakcie przeprowadzanej interwencji w mieszkaniu przy ulicy Kolejarzy stwierdzili, że 32-letni właściciel lokalu nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej. Mężczyzna w mieszkaniu wykonał prowizoryczną instalację i „czerpał” prąd z pominięciem licznika. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

W godzinach wieczornych na ulicy Sienkiewicza policjanci zatrzymali jaworznianina, który posiadał przy sobie marihuanę. Mężczyzna trafił do komendy, a narkotyki do policyjnego magazynu.

Sobota, 20 stycznia
26-letnia kobieta i poinformowała dyżurnego, że jej 41-letni sąsiad wtargnął do jej mieszkania i chciał ją pobić. Nietrzeźwy sprawca awantury odgrażał się także kobiecie. Wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał agresywnego mężczyznę i doprowadził go do izby wytrzeźwień.

Niedziela, 21 stycznia
W środku nocy na ulicy Grunwaldzkiej policjanci Pogotowia 997 zatrzymali 21-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zajmujący się tą sprawą, nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Nad ranem policjanci drogówki zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej przy ulicy Stojałowskiego. Na miejscu okazało się, że pijany 23-letni obywatel Ukrainy, kierując renaultem uderzył w zaparkowany samochód volkswagen. Sprawca został zatrzymany przez zgłaszającego interwencję. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy.

Najnowsze

To Top