Kultura i rozrywka

Widowisko „Materia” W MDK-u

Czegoś takiego jaworznianie jeszcze nie widzieli. W niedzielę w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się premiera niesamowitego widowiska Mariana Folgi i grupy Dyemotion pod tajemniczym tytułem „Materia”.

Trzy lata po premierze efektownego „Fluo” Marian Folga razem ze swoją ekipą powraca z nowym projektem, który prawdopodobnie będzie urzekać i zaszokuje nie tylko jaworznicką publiczność. Artyści z grupy Dyemotion pracują nad drobiazgowym przygotowaniem nowego widowiska, pierwsze zapowiedzi zdają się być bardzo entuzjastyczne. O czym będzie opowiadała „Materia” tego na razie nie wiemy, na pewno jednak momentami będzie mroczna, pełna tajemniczych elementów a być może i odrobiny grozy.

Twórcy widowiska na razie nie zdradzają zbyt wiele i budują atmosferę wokół spektaklu, przy okazji zapowiadając wykorzystanie środków, które przy tego typu widowiskach nie były jeszcze stosowane. Znając dotychczasową twórczość Mariana Folgi i jego ekipy z pewnością można spodziewać się świetnej choreografii, efektownych wyważonych akrobacji, świetnych kostiumów i charakteryzacji oraz dopracowanych w najmniejszych szczegółach detali. Przygotowanie spektaklu trwa już półtora roku a Mariana Folgę w tym projekcie wsparła Anna Banasik. Za grupą Dyemotion tygodnie wytężonej pracy i przygotowań, sukces zdaje się być jednak gwarantowany.

Premiera widowiska „Materia” zaplanowana jest na niedzielę 28 stycznia, o godzinie 18:00. Przedstawienie odbędzie się w Sali Teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie na Osiedlu Stałym. Bilety w cenie 15 zł są dostępne w Kawiarence ARETE w Młodzieżowym Domu Kultury w godzinach od 14 do 20.


Materia”

Reżyseria i choreografia: Marian Folga, Anna Banasik

Występują: Kamila Byrczek, Natalia Rośko, Anna Banasik, Kamila Paszek, Oliwia Surmacz, Jagoda Wosik, Lidia Malinowska, Natalia Młynarz, Michał Kirker, Zofia Domagała, Gabrysia Jazowska, Tomasz Solarz, Tatiana Sysak, Weronika Brandys, Łukasz Sowa, Agata Bochenek, Julia Trelka

Kostiumy: Marian Folga, Kamila Paszek, Zofia Tyniec

Rekwizyty: Marian Folga, Monika Folga, Anna Banasik, Jakub Krawiec ”EMPORA”, Mariusz Sędzielowski, PHUELMET, Maksymilian Pokorzyński

Wykończenie rekwizytów i kostiumów: Grupa Dyemotion

Sponsorzy: PHUELMET, Mariusz Sędzielowski, Jakub Krawiec ”EMPORA”

Najnowsze

To Top