Z miasta

Ferie w bibliotece

W poniedziałek w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna z tej okazji przygotowała sporo ciekawych wydarzeń.

Wychodząc z założenia, że od czytania nie należy robić sobie przerwy, w trakcie ferii jaworznicka książnica zaprasza dzieci i młodzież do akcji „Feryjne wyzwania książkowe”.

Wśród bibliotecznych propozycji czołowe miejsce zajmować będą zajęcia z książką. Pasjonatów powieści detektywistycznych zaprosimy do udziału w spotkaniach promujących książkę J.L Horsta „Operacja. Człowiek w czerni”. Wspólnie z dziećmi będziemy zmagać się z trudnymi zagadkami kryminalnymi, rozwiązywać rebusy i quizy. W ramach cyklu Przez lądy i oceany w oparciu o dostępną w Bibliotece literaturę podróżniczą, „zwiedzimy” egzotyczną Azję, gorącą Afrykę, niezwykłą Australię i najpiękniejsze państwa Europy. Nie zabraknie również spotkań głośnego czytania bajek, baśni, a także wierszyków o zimie.

Dbając o dobrą kondycję fizyczną, która szczególnie potrzebna jest najmłodszym w czasie zimowych szaleństw na wolnym powietrzu, przygotowaliśmy blok spotkań pn. Sportowe ferie zimowe, w trakcie których przeprowadzimy pogadankę na temat bezpiecznego spędzania ferii, porozmawiamy o ulubionych zimowych konkurencjach i poznamy najbardziej znanych przedstawicieli wybranych dyscyplin.

W nawiązaniu do szkolnego systemu prowadzenia zajęć, zaprosimy dzieci na spotkania pn. Wesołe lekcje. Za pomocą zabaw z książką, spróbujemy „odczarować” przedmioty zaliczane do najtrudniejszych i tych najmniej lubianych.

Nie zabraknie również spotkań artystycznych. W planach mamy warsztaty robienia masek karnawałowych czy przygotowywanie gadżetów z czterech stron świata. Zwolenników popularnych planszówek zaprosimy do udziału w turniejach gier, sprawdzających umiejętności strategicznego i logicznego myślenia.

Nie lada gratka czeka na pasjonatów X Muzy. W ramach Filmowych Ferii wyświetlimy najbardziej znane bajki i filmy dla najmłodszych, pochodzące ze zbiorów naszej Biblioteki. Z kolei mistrzowie robotyki mogą liczyć na sporą dawkę emocji, którą zapewnią warsztaty z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms EV3.

Szczegółowy plan wydarzeń przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną przedstawiamy na plakatach. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w Oddziałach i Filiach Biblioteki.

Źródło: MBP w Jaworznie

Najnowsze

To Top