Z miasta

Rozmawiali o żłobku

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej doszło do spotkania w sprawie utworzenia w Jaworznie miejskiego żłobka oraz dopłat do prywatnych żłobków i klubików dziecięcych. Zastępca prezydenta Monika Bryl spotkała się z wszystkimi zainteresowanymi rodzicami.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni zgodnie poparli inicjatywę mieszkańców dotyczącą utworzenia w mieście publicznego żłobka. Władze miasta pracują nad tym, żeby już jesienią rodzice mogli powierzyć swoje pociechy opiece żłobka.

Podczas wtorkowego spotkania prezydent Monika Bryl zaprezentowała poszczególne kroki i działania, jakie w najbliższych tygodniach podejmie miasto. Wiadomo już, że utworzenie Żłobka Miejskiego planowane jest na dzień 1 września 2018 r. Jego siedziba ma być zlokalizowana w budynku Przedszkola nr 9 przy ul. 3 Maja 16. Stosowne uchwały potrzebne by żłobek w Jaworznie stał się faktem zostaną podjęte na marcowej sesji Rady Miejskiej.

We wtorek pracownicy Urzędu Miejskiego omówili z rodzicami cele i zadania żłobka, sposób ich realizacji oraz założenia projektu złożonego do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Szczegółowo wyjaśnione zostały zasady przyznawania dotacji dla podmiotów prowadzących żłobki oraz kluby dziecięce na terenie Jaworzna. Kolejne spotkanie dotyczące tej kwestii odbędzie się w marcu.

Prezentacja ze spotkania

Foto: UM Jaworzno

Najnowsze

To Top