Kultura i rozrywka

Magiczna „Materia”

28 stycznia zapadnie wielu ludziom w pamięć. Tego dnia premierę w Młodzieżowym Domu Kultury miało widowisko „Materia” stworzone przez Mariana Folgę i Annę Banasik, wykonane z dbałością o detale przez ekipę Teatru Tańca Dyemotion.

Pomimo wyścigu jaki panuje w każdej niemal dziedzinie życia, każdy od czasu do czasu musi na chwilę zjechać na pobocze, zapomnieć o problemach, podładować akumulatory, aby ponownie z nowymi siłami wyruszyć na nieznane tory. Takim emocjonalnym poboczem dla wielu mógł okazać się w niedzielę Młodzieżowy Dom Kultury, który na swoich deskach gościł grupę Dyemotion. Zgodnie z zapowiedziami „Materia” nie była zwykłym przedstawieniem. To było coś niesamowitego tak w warstwie wizualnej jak i słuchowej.

Marian Folga i Anna Banasik w niedzielę mogli świętować triumf a ich dbałość o detale okazała się kluczem do sukcesu. Pierwsze co mogło dosłownie rzucić się w oczy to świetna charakteryzacja. Blask bijący z fluorescencyjnych strojów wzorowo współgrał z doskonałością układu tanecznego. Widzowie zostali przeniesieni w inny wymiar pełen blasku a zarazem ciemności i niepewności. Trwające przeszło 45 minut przedstawienie wywarło na oglądających ogromne wrażenie. Połączenie światła, dźwieku i pełnego dynamiki tańca sprawdziło się w pełni a najlepiej o tym świadczą długie owacje na stojąco, którymi widzowie skwitowali całe widowisko.

Marian Folga na końcu próbował zabrać głos, ale wzruszenie po tak niesamowitym przyjęciu jego sztuki sprawiło, że dosłownie zabrakło mu słów. Opiekun sztuki gorąco podziękował wszystkim za przybycie, a także aktorom za poświęcenie czasu na przygotowania. Duet Folga-Banasik pokazał, że potrafi stworzyć coś nowego, świeżego i udowodnił, że w Jaworznie można tworzyć sztukę przez duże SZ.

Komu nie udało się przybyć na niedzielną premierę nic jeszcze nie stracił. Powtórka widowiska odbędzie się 18 lutego ponownie w Młodzieżowym Domu Kultury, można więc będzie nadrobić zaległości. Zdecydowanie polecamy całe widowisko – o biletach warto będzie pomyśleć jednak już zawczasu. Sukces premiery zapewne sprawi, że także podczas kolejnych przedstawień sala teatralna będzie pękała w szwach.

Autor: Mateusz Goj
Foto: Mateusz Goj / Mariusz Sędzielowski

Zapraszamy do fotogalerii na

naszym fanpage na Facebooku!

Najnowsze

To Top