Z miasta

Klucze dla mieszkańców Sfery

Nowe jaworznickie Osiedle Sfera doczekało się pierwszych mieszkańców. W poniedziałek w ręce lokatorów trafiły 84 klucze.

Powstające w okolicach Geosfery Osiedle Sfera budowane przez Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to bez wątpienia jedna z najciekawszych inwestycji mieszkaniowych nie tylko w Jaworznie, ale i całym regionie. Nowoczesne mieszkania w ciekawej lokalizacji, stosunkowo blisko centrum miasta, ale i terenów rekreacyjnych jeszcze nie zdążyły powstać a już cieszyły się sporym zainteresowaniem. Na pierwszym etapie do użytku oddano właśnie 9 bloków z 84 mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem. Wszystkie budynki są 3-kondygnacyjne (parter, I piętro i poddasze użytkowe) i zawierają od 6 do 11 lokali.

Nowi lokatorzy z niecierpliwością już od kilku tygodni czekali na zakończenie odbiorów dopiero co zakończonych prac. W poniedziałek podczas sympatycznej uroczystości prezydent miasta Paweł Silbert wraz ze swoją zastępczynią – Moniką Bryl wręczyli klucze pierwszym lokatorom jacy zamieszkają na Sferze. – Bardzo cieszy mnie fakt, że w naszym mieście tak szybko rozwija się rynek nieruchomości i cały czas wzbogacana jest oferta mieszkaniowa. Dbamy o to, by była korzystna i atrakcyjna, a przez to zachęcała do osiedlania się w Jaworznie – mówił prezydent Paweł Silbert. Oprócz władz miasta i mieszkańców w ceremonii udział wzięli m.in. Janusz Łach – prezes JTBS Sp. z o.o., Maria Materla – radna Sejmiku Województwa Śląskiego oraz ks. dr Mariusz Karaś – kanclerz Kurii Sosnowieckiej.

Oddane 84 mieszkania do dopiero początek – docelowo na Sferze mają funkcjonować aż 402 lokale. Tak dużej inwestycji mieszkaniowej w Jaworznie nie było od lat 80. minionego wieku. Nowe osiedle może przyciągać do Jaworzna nowych mieszkańców, mądre inwestycje budowlane wpisują się bowiem dobrze w politykę prorodzinną władz miasta. Ostatecznie przy Sferze powstanie jeszcze 800 miejsc parkingowych a okolica szybko się zazieleni od nowoposadzonych drzew i krzewów. Mieszkańcy Sfery mogli będą korzystać z uroków pobliskiej Geosfery a na samym osiedlu powstanie też m.in. plac zabaw i wielofunkcyjne boisko. Nie można też zapominać o ostatnich inwestycjach w infrastrukturę drogową w tamtym rejonie. Nowe drogi – zarówno te dla samochodów, jak i rowerowe – ułatwią komunikację z pozostałymi dzielnicami miasta. Jak informuje JTBS kolejni lokatorzy na Sferę będą najprawdopodobniej mogli wprowadzić się już jesienią. Obecnie trwają prace przy II etapie, których efektem ma być 90 mieszkań na wynajem i 23 na własność.

Najnowsze

To Top