Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

W cyklu „Ginące zawody” kronika policyjna przypomina nam zawód rozbójnika. Okazuje się, że na Pszczelniku następuje renesans tego fachu, czego doświadczył w piątek mieszkaniec naszego miasta, który padł ofiarą trzech zbójników. Nie byli sympatyczni jak Rumcajs, ani szlachetni jak Janosik. Ot, zwykłe rzezimieszki, które zażądały 2 tys. zł w zamian za oszczędzenie życia. Mamy nadzieję, że Policja nakłoni zbójników do zmiany rzemiosła i w więziennych lochach zajmą się na przykład łyżkarstwem.

Poniedziałek, 5 lutego
Kilka minut po północy na ulicy Martyniaków, policjanci drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli dostawczego fiata. W czasie rozmowy z 29-letnim kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy.

Po południu policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi wkroczyli do jednego z mieszkań w dzielnicy Szczakowa. Śledczy ustalili, że w lokalu 34-letniej kobiety prowadzona jest sprzedaż alkoholu bez polskich znaków akcyzowych. Policjanci zabezpieczyli kilka litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Sprawa jest rozwojowa.

Wtorek, 6 lutego
W godzinach rannych dyżurny policji został powiadomiony o oszustwie. 88-letni jaworznianin, wpuścił do swojego mieszkania nieznanego mężczyznę, który twierdził, że jest kolegą jego wnuka. Sprawca podstępem ukradł starszemu mężczyźnie blisko 15 tys. złotych. Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który groził jednej z mieszkanek ulicy Pniaka, że powybija szyby w jej mieszkaniu oraz uszkodzi drzwi. Agresywny sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Środa, 7 lutego
Wieczorem do komendy policji zgłosił się 52-letni mieszkaniec Ciężkowic i poinformował o włamaniu do jego domu. Na miejscu kryminalni ustalili, że sprawca wybił szybę w drzwiach balkonowych i po wejściu do środka skradł 2 komputery, zegarki oraz biżuterię. Pokrzywdzony straty oszacował na 20 tys. złotych.

Czwartek, 8 lutego
52-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że nieznany sprawca uszkodził jej zaparkowany przy ulicy Nowej samochód suzuki. Wandal celowo zarysował powłokę lakierniczą pojazdu, powodując straty w wysokości 4 tys. złotych.

Piątek, 9 lutego
W nocy policjanci kryminalni zatrzymali trzech jaworznian w wieku 33, 38 i 45 lat, którzy chcieli dokonać rozboju na 49-letnim mężczyźnie. Pokrzywdzony został zaatakowany przez sprawców na ulicy w dzielnicy Pszczelnik, gdzie grożąc pozbawieniem życia zażądali od niego 2 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Dochodzeniowo-Śledczy.

Wieczorem na al. Piłsudskiego policjanci prewencji zatrzymali 38-letniego mieszkańca Jaworzna, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało kierowcy 1,7 promila.

Sobota, 10 lutego
Kilka minut po godzinie 9.00 na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Libiąża, który po pijanemu jechał fiatem punto. Kierowca poddany został badaniu trzeźwości z wynikiem ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Niedziela, 11 lutego
Nieznany sprawca w jednym z lokali nocnych w centrum miasta, wykorzystał chwilę nieuwagi 33-letniego mężczyzny i z kieszeni kurtki skradł mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Łupem sprawcy padł również telefon. Straty w tym przypadku wynoszą 1,3 tys. złotych.

Najnowsze

To Top