Z miasta

Projekt Kazbek w Bibliotece

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie – Oddział w Jaworznie oraz Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają, 15 lutego o godz. 17.00, na kolejne spotkanie z cyklu Podróże pt. „Projekt KAZBEK”. Prelekcję poprowadzą Anna Gulan i Michał Feliksik.

Połączył ich wspólny cel – zdobycie góry Kazbek o wysokości 5033 m n.p.m. Projekt był pomysłem Ani, która zauroczona gościnnością i pięknem Gruzji postanowiła ponownie odwiedzić ten kraj. Dla Michała był to pierwszy lot samolotem w nieznane sobie rejony Azji i gór Kaukazu. Do projektu wniósł swoje wysokogórskie doświadczenie, a Ania zajęła się logistyczną stroną wyjazdu. Po kilku miesiącach przygotowań kondycji i sprzętu, spełnili swoje marzenie i stanęli na szczycie góry.

Anna Gulan (zwana Anuszką) – miłośniczka gór, podróży z plecakiem i rowerowych wycieczek. Ważnym wydarzeniem w jej życiu było przejście pielgrzymkowego szlaku do Santiago de Compostela. Uwielbia portugalskie fado i koktajl bananowy. W Gruzji stała się niekoronowaną Królową soczystych arbuzów i melonów.

Michał Feliksik (zwany Miszą) – Pasjonat wysokogórskich wypraw oraz wycieczek w nieznane, wspinacz i biegacz. Preferuje aktywny wypoczynek i niskobudżetowe podróże organizowane na własną rękę. Uwielbia podziwiać świat ze szczytów górskich Tatr i Alp. Smakosz czarnej, mocnej herbaty.

Najnowsze

To Top