Kultura i rozrywka

Charytatywnie dla Bartusia

Pomagać innym zawsze warto a jeżeli przy tym można się jeszcze dobrze bawić, to jeszcze lepiej. Już w piątek 16 lutego w Teatrze Sztuk odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Bartosza Sarana.

Bartuś Saran przyszedł na świat w 2011 roku razem ze swoim bratem bliźniakiem. Od samego urodzenia zmaga się z wieloma ciężkimi chorobami takimi jak m.in. mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, padaczka lekooporna, refluks żołądkowo-przełykowy, wodogłowie pokrwotoczne. Zaburzenia neurologiczne sprawiają, ze chłopiec ma kłopoty z prawidłowym rozwojem i cały czas wymaga kosztownego leczenia.

Na co dzień Bartuś jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, cieszącym się z każdej chwili, którą daje mu los, pomimo swoich problemów i zmagań ze swoją niemocą. Wszelka pomoc jest dla Bartusia bardzo ważna, gdyż bez niej nie ma możliwości prowadzić dalej intensywnej rehabilitacji i zapewnienia mu całego szeregu sprzętów rehabilitacyjnych i wyrobów medycznych z powodów finansowych. Za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” cały czas trwa zbiórka środków dla Bartusia. Regularnie też organizowane są imprezy na jego rzecz.

Już w piątek zapraszamy na koncert, podczas którego będzie można wesprzeć chłopca. Na scenie Teatru Sztuk wystąpi pomysłodawca całej akcji Aleksander „Alex” Tura a także Dariusz Fec i Martyna Pluta. Muzycy zaprezentują swoje urokliwe interpretacje utworów takich wykonawców jak m.in. Georges Brassens, Brassensa, Krzysztof Daukszewicz, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski czy Włodzimierz Wysocki.

Początek koncertu w piątek o godzinie 18:00 w Teatrze Sztuk. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji a cały wieczór zapowiada się wyjątkowo sympatycznie.

Najnowsze

To Top