Z miasta

Tańczyć każdy może

Taniec to nie tylko dobra zabawa, ale i prawdziwa sztuka, która pozwala lepiej wyrażać siebie. Dobrze o tym wiedzą w Ciężkowicach, gdzie ostatnio w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Tanecznego „You can dance”.

Szkolny konkurs wzorowany na popularnym telewizyjnym show „You can dance” już na dobre zagościł w szkolnych murach i co roku pokazuje, że wśród uczniów nie brakuje tanecznych talentów. Całą tegoroczną imprezę otworzył występ szkolnego zespołu „18’s dancing”, który wprowadził wszystkich w świetny taneczny nastrój. Potem już przystąpiono do rywalizacji konkursowej. Tym razem młodzież mogła pokazać swoje umiejętności w dwóch kategoriach – solowej i zespołowej. Młodzi tancerze musieli zadbać o najdrobniejsze szczegóły, odpowiednio dobrać muzykę do choreografii, zadbać o stroje i perfekcyjnie wykonać przygotowany występ. Walka o miano najlepszych tancerzy w szkole rozgrzała na dobre a jury miało niełatwe zadanie by wybrać najbardziej utalentowanych młodych tancerzy. Popisy oceniało jury, w którego skład tym razem weszli: Damian Cetera – znany jaworznicki tancerz i choreograf, który przewodniczył obradom, pani Dyrektor Anna Hassa, pani Natasza Chochorowska oraz uczniowie klas szóstych i przy okazji tancerze tańców towarzyskich Natalia Sikora i Dawid Pazdur.

Po wszystkich występach i burzliwej debacie jury wyłoniło zwycięzców IV edycji „You can dance”. Wszyscy laureaci i uczestnicy zostali nagrodzeni. To jednak nie był jeszcze koniec imprezy. Damian Cetera zaprezentował bowiem efektowny pokaz tańca w hip-hopowym stylu. Dodatkowo też poprowadził krótki warsztaty taneczne dla uczniów, za co serdeczne podziękowania składa organizatorka konkursu Izabella Waszak. Teraz pozostaje już tylko czekać na kolejną edycję konkursu a młodzi tancerze mogą już powoli obmyślać układy taneczne, jakie podczas niej zaprezentują.

Laureaci IV edycji Szkolnego Konkursu Tanecznego „You can dance”:

Taniec solowy:

  • I miejsce: Lena Trzaska z klasy 4d,
  • II miejsce: Natalia Bzowska z kl. 4d,
  • III miejsce (ex aequo): Karolina Maciaszek z klasy 7a oraz Anna Swatek z klasy 4a.

Taniec zespołowy i duety:

  • I miejsce: uczennice klasy 5b „Dance Stars” w składzie Aleksandra Radomska, Maja Knurowska i Wiktoria Baranowicz
  • II miejsce: duet uczennic klasy 4d – Weronika Kramarczyk i Hanna Cyba
  • III miejsce: duet Weronika Baran kl. 4c i Julia Lesiak kl. 4du

 

Najnowsze

To Top